BMW pomalowane przez Andy’ego Warhola w Warszawie [Galeria]

IMG_8738
Please Add Photos
to your Gallery

W Centrum Sztuki Współczesnej na Zamku Ujazdowskim trwa wystawa BMW Art Car, samochód pomalowany przez Andy’ego Warhola i 16 innych aut możecie oglądać do 19 października, wstęp wolny.

 

Od 1975 r. wybitni artyści z całego świata tworzą artystyczne kreacje samochodów BMW, odzwierciedlając trendy danego okresu, za każdym razem dokonując też znaczących artystycznych deklaracji. Wśród siedemnastu powstałych dotychczas modeli BMW Art Car Collection znajdują się prace tak wybitnych artystów jak Alexander Calder, Roy Lichtenstein, Andy Warhol, David Hockney, Jenny Holzer czy Jeff Koons. Samochody z kolekcji Art Cars odzwierciedlają kulturowy
i historyczny rozwój sztuki, designu oraz technologii.

Na co dzień BMW Art Cars są wystawiane w Muzeum BMW w Monachium, prezentowane są również na wystawach międzynarodowych na całym świecie. BMW Art Cars to dzieła sztuki docenione przez wiele najważniejszych galerii i muzeów: paryski Luwr, wenecki Palazzo Grassi, muzeum Powerhouse w Sydney czy muzea Guggenheima w Nowym Jorku i Bilbao. W roku 2006 w ramach intensywnego tournee Art Cary odwiedziły Malezję, Singapur, Filipiny, Koreę, Australię, Indie, Taiwan, Chiny, Rosję i Afrykę.

Między 2007 a 2010 rokiem gościły w muzeach w USA, Meksyku i Kanadzie. W lipcu 2012 roku szesnaście z nich pokazano na wystawie „Art Drive!” podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Wystawa została zorganizowana we współpracy z Instytutem Sztuki Współczesnej oraz Burmistrzem Londynu. Samochody wyeksponowano na wielopoziomowym parkingu w centrum miasta.

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed

Shares