Mistrzostwa Świata Dywizji IA w hokeju już w 2015 w Kraków Arenie !!!

Kraków blisko wielkich wydarzeń sportowych

Urzędnikami splamione  imię miasta Kraków na samym początku sportowej rywalizacji

Jeszcze nie tak dawno temu cała Polska żyła organizacją Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Polsce w 2022 roku. Dokładniej miejscem organizacji Igrzysk miał być Kraków i jego okolice.

images

Fala krytyki jaka spłynęła na władze jednego z najpopularniejszych polskich miast na świecie oddaje to co w rzeczywistości myślą o problemie również włodarze.

Dlaczego nie przyznają się do błędu?Odpowiedzi jest kilka.Najprostsza -bo marnotrawią pieniądze nie z własnej kieszeni, a z budżetu państwa i tym samym kieszeni wszystkich podatników.

Co z tego, że za logotyp zapłacono 80 tysięcy złotych, a 3/4 się nie podoba ?! Ważne, że  to  przyklepali. Niestety nie wszyscy wyznają zasadę: Wielkie pieniądze lubią ciszę, a na złodzieju czapka GORE

Nie mówiąc o miliardach złotych , których wydanie nie przysłużyłoby się za bardzo turystom, a już w 100% nie byłyby mocno eksploatowane.

Co więcej można śmiało napisać, że Kraków nie potrzebuje światowej reklamy za pośrednictwem organizacji IO, ponieważ już taką ma. Jeśli mają tak dużo pieniędzy w budżecie to niech lepiej dołożą do wyników sportowych Cracovii czy Wisły Kraków. Wyrównać  budżet do  Legii Warszawa by się przydało!!!

Ale My tylko wspominamy o tym co działo się niespełna 6 miesięcy temu.

Sportowa rehabilitacja

Obradujący na teneryfie Kongres Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie(IIHF) przyznał organizację MŚ Dywizji IA w hokeju dla Krakowa i tym samym od 18-24 kwietnia 2015 roku całe zawody będzie można oglądać w najnowocześniejszej hali stolicy Małopolski.

Początkowo turniej miał być rozgrywany w Doniecku na Ukrainie w hali Drużba. Sytuacja polityczna i brak zapewnienia nieodzownego bezpieczeństwa nie tylko na obiekcie jak również w kraju spowodowała zmianę decyzji.

W zmaganiach o awans do najwyższej klasy międzynarodowego hokeja będą uczestniczyć reprezentacje: Polski, Włoch, Kazachstanu, Japonii, Węgier i Ukrainy.
Awans wywalczą dwie najlepsze ekipy. Najsłabsza z drużyn będzie musiała opuścić Dywizję IA.
Co ciekawe,nie przechwalając- sukces zostanie zapisany po stronie obecnego Prezesa Polskiego Związku Hokeja na Lodzie, Dawida Chwałki.
Dla kogo fotel Prezesa Polskiego Związku Hokeja na Lodzie ?
IMAG0332
Wiemy z dobrych źródeł, że jeden z najlepszych hokeistów w historii  polskiego hokeja na lodzie jak również jeden z najpopularniejszych polskich sportowców, Mariusz Czerkawski przymierza się do kandydatury na prezesa Związku i nie ukrywamy, że jesteśmy bardzo ciekawi tej rywalizacji.
Mariusz był komentatorem ostatnich zimowych IO w Soczi z ramienia Telewizji Polskiej.
My cieszymy się na to wydarzenie dlatego, że będzie to kolejna szansa na przybliżenie milionom Polaków tej dyscypliny sportu.
A nie od dziś wiadomo, że Polacy potrafią się bardzo mocno zakochać co widać chociażby po miłości do szczypiornistów, którzy też przecież wdarli się SUKCESEM sportowym do serc setek tysięcy kibiców, a nie tak dawno temu nasze serca rwały się do kibicowania dla Rafała Majki podczas Tour de France.

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed

Shares