Wataha już 12 października w HBO

NOWY POLSKI SERIALOWY THRILLER WCHODZI NA ANTENĘ 

Często szukamy miejsc magicznych by oddać wyjątkowość projektu.

I z tej perspektywy nowy serial produkcji HBO faktycznie jest oryginalny.

Jeśli powiemy sobie, że zarówno cała ekipa techniczna jak i aktorzy pracowali na planie nowego serialu nie w warszawskich halach produkcyjnych, gdzie zbudowana jest sceneria na której dzieją się dane sceny, a docelową bazą podczas kręcenia zdjęć były Bieszczady to robi się z tego naprawdę kawał fajnego materiału na który warto poczekać.

Miejsca dzikie, często nie odkryte. Piękne krajobrazy w które wtapiają się małe wioski i okoliczne zabudowania. Ludzie, którzy przyjechali szukać wyciszenia i spokoju. O takich Bieszczadach warto mówić i warto je pokazać dlatego warto połączyć najpiękniejsze ujęcia i historie i stworzyć coś wyjątkowego.

Wataha HBO fot. Krzysztof Wiktor (8)

 Wataha to opowieść o strażnikach granicznych w Bieszczadach, ale także o miejscu, które determinuje określony postawy i zachowania. Serial rozpoczyna się od zamachu bombowego, w którym giną oficerowie jednej z jednostek straży granicznej w Bieszczadach. Tylko jednemu z nich udaje się przeżyć. Kapitan Wiktor  Rebrow w rolę którego wciela się Leszek Lichota, w wyniku zamachu traci nie tylko swoich przyjaciół, ale przede wszystkim ukochaną Ewę. Zagubiony próbuje dociec, co się wydarzyło i kto za tym wszystkim stoi. Poznaniem prawdy są również zainteresowani jego przełożeni. Oficjalne śledztwo prowadzi prokuratura.

Warto dodać, że śladem w całej zagmatwanej historii okazuje się Szeptun którego gra Marian Dziędziel. Tajemnicza postać w serialu. Zna się na ziołolecznictwie i prowadzi życie samotnika. Widzi rzeczy, których inni nie widzą i kto wie czy to nie on będzie drogowskazem, który poprowadzi do rozwikłania zagadki?

Wataha HBO fot

 


 

Sześcioodcinkowy serial wyreżyserowali Kasia Adamik i Michał Gazda. Oprócz Leszka Lichoty i Mariana Dziędziela w produkcji występuje Bartłomiej Topa, Magdalena Popławska, Aleksandra Popławska, Andrzej Zieliński, Julia Pogrebińska, Dagmara Bąk i Maciej Mikołajczyk. Zdjęciami do produkcji zajął się Tomasz Augustynek, za muzykę odpowiada znany kompozytor Łukasz Targosz. Wykorzystuje on również na ścieżce dźwiękowej do serialu bieszczadzki zespół Tołhaje.

NIESPODZIANKA DLA WIDZÓW

HBO będzie odkodowane 11 i 12 października dzięki czemu widzowie będą mogli obejrzeć premierowy odcinek Watahy w niedzielę, 12 października o godz 20.10

 

 

 

 

 

 

 

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed