Polacy na trasie Rajdu OiLibya Maroc

4 Polaków wystartuje w najbliższą sobotę na marokańskiej trasie rajdu!

Marek Dąbrowski i Jacek Czachor wystartują w rajdowej Toyocie Hilux .

Kuba Przygoński niezmiennie na motocyklu.

W zawodach wystartuje również Kuba Piątek – najwyżej oceniony zawodnik w procesie rekrutacyjnym Akademii ORLEN Team.

orlenteam.pl fot. Marcin Kin

Rajd zostanie rozegrany w sześciodniowej formule. Zawodnicy wystartują z Erfoud by po blisko 2 tysiącach kilometrów (odcinki specjalne stanowią 1442 km) dotrzeć do Marrakeszu, gdzie zlokalizowana będzie meta.

 

Dla Kuby Przygońskiego OiLibya du Maroc to pierwszy długodystansowy rajd od czasu kontuzji, jakiej nabawił się podczas upadku na Abu Dhabi Desert Challenge w kwietniu bieżącego roku. Jak podkreślał:

 

Już praktycznie nie czuję skutków kontuzji. Baja Poland było dobrym sprawdzianem mojej formy, a od tamtego czasu przejechałem sporo kilometrów i jestem naprawdę bardzo zmotywowany i głodny prawdziwego pustynnego ścigania.

 

Na rajdowej trasie będziemy mogli kibicować Kubie Piątkowi – świeżemu laureatowi Akademii ORLEN Team. Młody lublinianin dotychczas wystartował w trzech z pięciu zaplanowanych na sezon eliminacjach i jest liderem klasyfikacji juniorów Mistrzostw Świata. Co mówi o swoim starcie?

 

 Jestem niesamowicie nakręcony moim pierwszym startem wspólnie z ORLEN Team. Wiem, że otrzymałem ogromne wsparcie oraz szansę, której nie mogę zmarnować. To wspaniałe, że PKN ORLEN stwarza takie szanse dla młodych zawodników, dzięki czemu sport motorowy w Polsce żyje. Mam nadzieję, że uda mi się wypaść jak najlepiej i wygrać klasyfikację juniorów

 

Ten start będzie również bardzo ważny dla Marka Dąbrowskiego i Jacka Czachora. Samochodowa załoga ORLEN Team zajmuje obecnie czwarte miejsce w łącznej punktacji Pucharu Świata. Panowie to rajdowi weterani, ale jak zawsze iskierka ciekawości o której mówią w sposób bardzo ciekawy. A co mówią?

 

Wkraczamy w ostateczną fazę przygotowań pod kątem rajdu Dakar, a Maroko to idealne warunki, żeby trenować. Z niecierpliwością czekamy na każdy kilometr pustyni.. Oczywiście chcemy walczyć o jak najwyższe pozycje i jak zawsze damy z siebie wszystko. Marokańska pustynia jest bardzo zróżnicowana, ale jednocześnie stwarza warunki najbardziej zbliżone do spotykanych na trasach podczas Dakaru. Cieszę się, że powracamy do ścigania w długodystansowym cross country, gdzie pilot może się naprawdę wykazać i wiele zależy od jego decyzji

 

Klasyfikacja:

Punktacja Pucharu Świata FIA

1. Wasiliew 190,

2. al-Attiyah 136,

3. al-Rajhi 120,

4. Dąbrowski 99,

5. Zapletal 94,

6. Małysz 89,

7. Varela 56,

8. Kaczmarski 54,

8. van Loon 48,

10. Terranova 39,

Punktacja Mistrzostw Świata FIM

1. Coma 71,

2. Goncalves 61,

3. Barreda 45,

4. Rodrigues 37,

5. Viladoms 37,

Punktacja Mistrzostw Świata FIM Junior

1.Piątek 51,

2. Abu Issa 33,

3.Faria 20,

4. Fedeli 20,

5. Lloyd 20

 

Wszyscy zawodnicy reprezentują barwy ORLEN Teamu podczas ostatniej tegorocznej eliminacji Mistrzostw Świata FIM oraz przedostatniej rundy Pucharu Świata FIA.

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed

Shares