REFlekcje – nowy album L.U.C.a

Nowa płyta L.U.C.a ukaże się 10 listopada. Artysta powraca z autorskim i bardzo osobistym albumem REFlekcje. Teksty piosenek nawiązują do ekstremalnych przeżyć artysty, które wydarzyły się w przeciągu ostatniego roku.

 

Artysta postanowił do swoich tekstów wpleść fragmenty ważnych dla siebie piosenek z lat 70-tych i 80-tych, które śpiewali m.in. Irena Jarocka, Halina Frąckowiak, Magda Umer, Krystyna Prońko czy Stanisław Sojka. Wszyscy zaproszeni artyści wyrazili zgodę na wzięcie udziału w projekcie. Dzięki połączeniu nowych tekstów ze starszymi, udało się spoić ze sobą dwa pokolenia polskiej piosenki.

Kluczem doboru wybranych fragmentów piosenek nie była ich popularność. Zdecydowałem się na te, które są dla mnie bardzo ważne, często wiążą się z pięknymi wspomnieniami z dzieciństwa takimi jak szybka kolacja i powrót na podwórko do swojej bandy. Wróciłem do tych melodii z sentymentu, poszukując w nich neutralności wspomnień i siły do tego, żeby stawić czoła czarnej serii zdarzeń. – mówi L.U.C.

 

Pierwszy singiel zapowiadający płytę – W związku z tym – nie ujawnia jeszcze archiwalnych, samplowanych refrenów. Łączy pokolenia poprzez spotkanie artystyczne oparte na współczesnych tekstach. L.U.C, Krystyna Prońko, raper K2 i polski wokalista reggae – Mesajah spotykają się by rozpocząć dyskurs o związkach. Do singla powstaje także teledysk, którego premiera odbędzie się 6 listopada.

To nadzwyczaj pracochłonny projekt, który wymagał zdobycia zgód dziesiątek autorów, wykonawców i producentów a niejednokrotnie także ich spadkobierców znajdujących się poza krajem. – wspomina L.U.C.

L.U.C. właściwie Łukasz Rostkowski to polski raper, beatbokser, producent muzyczny, kompozytor, a także reżyser teledysków, związany z Wrocławiem. 

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed

Shares