Myślę, Więc GRAM piłkarskiego wirtuoza Andrei Pirlo

18 LAT PIŁKARSKIEGO GENIUSZU W KOPANIU PIŁKI!

Osoby takie jak Andrea Pirlo i Gigi Buffon są ucieleśnieniem prawdziwego ducha Włoch.

Gdyby wszyscy żywili wobec tej koszulki taki sam szacunek jak oni, nasz świat byłby dużo lepszy.

Po tak wielu stoczonych bitwach ich motywacja jest równie wysoka, co na samym początku.

Cesare Prandelli, były selekcjoner Reprezentacji Włoch

 Biografia 35-letniego profesora(bo tak w świecie piłkarskim określany jest piłkarz) Andrea Pirlo była jedną z najbardziej wyczekiwanych wśród fanów idola na całym świecie.

Nie bez przyczyny recenzenci na całym globie podkreślali jeszcze przed oficjalną premierą, że jest to jedna z najlepszych piłkarskich książek.

„Myślę, więc gram” to bardzo życiowe podejście człowieka, który w sposób bardzo otwarty, szczery i przejrzysty opowiada o swoich troskach, marzeniach czy miłości do futbolu, która nie przeminęła, a mogła za pośrednictwem wielu ludzi, którzy od co najmniej kilu lat widzieli go na „piłkarskiej emeryturze”. Mówi o polityce klubów, której często nie rozumiał, bo i podstaw nie widział.

Ciężko znaleźć w tej książce sztampowe opowiadania o wielkiej biedzie, której doświadczył czy o talencie, który pochodzi od Boga.

Wręcz przeciwnie!

Książka to bardzo intymne/prywatne przemyślenia włoskiego wirtuoza futbolu.

Z jednej strony czytamy o rozczarowaniach, ale i o czasie, który w jednej chwili jest lepszy dla Pirlo, w drugiej zaś nie sprzyja piłkarzowi.

Wyczerpany.Wyrzucony. Zezłomowany. Oprócz tego odrzucony, zdemolowany, opuszczony, zakopany. Jeśli ktokolwiek w Milanie miał plan, bym skończył w taki sposób, to legł on w gruzach i poszedł na dno niczym miniaturowy Titanic. W rzeczywistości wypada mi podziękować temu, kto pomylił się w obliczeniach. Gdyby bowiem tak się nie stało, nigdy nie poczułbym się w ten sposób. Jak zwyczajny człowiek. Jak przeciętny piłkarz. Przez krótki okres żyłem w pewnej wirtualnej rzeczywistości, byłem innym Andreą Pirlo- takim, jakim chciano mnie wykreować, ale jakim ostatecznie się nie stałem. Traktowano mnie jak jednego z wielu, próbowano dać mi nieco odetchnąć, końcowy efekt był jednak przeciwny do zamierzonego. Było to tylko pożywką dla mojego przekonania, że stać mnie na więcej.

Andrea Pirlo „Myślę, więc gram”

Jeden z najpopularniejszych piłkarzy na świecie kojarzy z perfekcją w utrzymaniu i rozgrywaniu piłki.

Rekordzista włoski w odniesieniu do strzelonych goli z rzutów wolnych(brakuje mu jeszcze 4 trafień, by pobić rekord Serie A).

W Milanie ze względu na przekroczenie”piłkarskiej trzydziestki” oferowano mu roczne przedłużenie kontraktu.

Juve nie tylko podpisało 3-letni kontrakt z „ll Profesore”, ale go przedłużyło o kolejne dwa lata tym samym dając dla fanów Pirlo i kibiców „Starej Damy” kolejny okres do cieszenia się grą w piłkę tak jak to ma w zwyczaju Andrea przynajmniej do maja 2016 roku.

Czego by nie napisać, a powiedziano i napisano już prawie wszystko….

On jest synem wielkiej włoskiej Trójcy (Milan, Juve, Mediolan)

[divider]WARTO WIEDZIEĆ[/divider]

Książka „Myślę, więc gram” ukazała się nakładem Wydawnictwa SINE QUA NON (wsqn)

IMAG8062-1

Autorzy: Andrea Pirlo, Alessandro Alciato

  • Cena sugerowana: 39,90 zł
  • Liczba stron: 264

Dostępna na polskim rynku od 24 września (data wydania)

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed