Giorgio Moroder nagrywa z Kylie Minogue

Najstarszy aktywny DJ świata Giorgio Moroder kończy przygotowania do wydania najnowszej, pierwszej od prawie 30 lat płyty.

75-Latek znany jest jako współtwórca nurtu disco i producent hitów takich gwiazd jak Dawid Bowie, Blondie czy Donna Summer.

Ostatnio usłyszeliśmy go na multiplatynowej płycie Daft Punk i od tej pory rozpoczął się jego wielki comeback.

Wiosną 2015 roku jego uwieńczeniem będzie krążek z najznakomitszymi nazwiskami muzyki pop – Britney Spears, Sią, Charli XCX, Mikky Ekko, Foxes i kilkoma nie ujawnionymi jeszcze gośćmi.

Z albumu ujawniony został już teaser-track „74 Is The New 24” a teraz w sieci pojawił się pierwszy oficjalny singiel – duet z samą Kylie Minogue „Right Here, Right Now”. Piosenka przywracająca wspomnienia słynnej ery disco.

Zobaczcie:

W swojej karierze współpracował z takimi gwiazdami jak Barbra Streisand, Elton John, Donna Summer, Cher, Janet Jackson, Chaka Khan, Freddy Mercury, Blondie czy David Bowie.

Napisał wiele słynnych tematów filmowych – “Take My Breath Away” (Top Gun), “Flashdance”, “Call Me” (piosenka Blondie wykorzystana w filmie American Gigolo) jak i muzykę do filmów Niekończąca Się Historia (Neverending Story), Superman III, Rambo III czy Gliniarz z Beverly Hills II.

Ma na koncie 3 Oscary, 4 nagrody Grammy i ponad 100 Złotch i Platynowych Płyt.

W 2004 roky wprowadzony został do Dance Music Hall of Fame.

Ostatnio w roli DJa zobaczyć można go było na festiwalach w Japonii, Szwecji, Meksyku, Niemczech a także amerykańskim Pitchfork Music Festival.

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed

Shares