MARK RONSON i najlepszy cover, jaki słyszeliście w tym roku

Najnowszy album Marka Ronsona „Uptown Special” jest już w sprzedaży cyfrowej (w najbliższy poniedziałek pojawi się w polskich sklepach płytowych) i przyniósł już jeden z popularniejszych kawałków ostatnich tygodni – „Uptown Funk” z Bruno Marsem na wokalu.

Utwór został okrzyknięty już przeboju na miarę ‘Get Lucky’ roku 2015 przez brytyjski magazyn NME a w sieci tradycyjnie pojawiło się mnóstwo jego coverów. Jednym z najlepszych jest chyba ten nagrany przez formację Fall Out Boy – podrasowaną ostrymi gitarami

Płyta ‘Uptown Special’ zapowiadana jest jako najbardziej innowacyjna i optymistyczna w karierze Marka. Jest też w dużym stopniu zainspirowana muzyką jego wcześniej młodości – hip-hopem, funkiem, soul i R&B. Płyty z taką muzyką puszczał na imprezach jako DJ i do tych brzmień powrócił po latach nagrywając nowy materiał.

Album wyprodukowany została przez Jeffa Bhaskera (Kanye West, Drake, Alicia Keys) i powstawał przez ponad 18 miesięcy w studiach w Londynie, Memphis, Los Angeles i Nowym Jorku. Na płycie tradycyjnie Ronsonowi towarzyszy mnóstwo gości: Kevin Parker (Tame Impala), wokalista Miike Snow Andrew Wyatt,, James Ford (Simian Mobile Disco), Hudson Mohawke (TNGHT), DJ Zinc a także sam Stevie Wonder, którego usłyszymy aż w dwóch utworach.

Album na płycie CD ukaże się 27.01 a wersja winylowa 17.02.

 

Informacja prasowa

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed

Shares