Mamy brąz na MŚ w Katarze

W meczu o brązowy medal mistrzostw świata Polska po dogrywce pokonała Hiszpanię

29:28

Biało-czerwoni potwierdzili, że są specjalistami od mrożących krew w żyłach największych emocji ze szczęśliwym końcem spotkania na szczycie.

Hiszpanie przez pierwsze 10 minut mieli wielkie problemy z pokonaniem Sławomira Szmala.
Niestety, potem zaczęły mnożyć się błędy w polskiej ekipie i rywale stopniowo odrabiali stratę aż doprowadzili do remisu. Pierwsza odsłona zakończyła się wynikiem 13:13.
Po przerwie role się odwróciły i to Hiszpanie odskoczyli na kilka bramek. Pomogły im w tym kolejne kary, które były nakładane na Reprezentację Polski.
Na 10 minut przed końcem Hiszpanie prowadzili już 22:18.
Zawodnikom z Polski  udało się zniwelować stratę do jednego gola i na sekundę przed końcem regulaminowego czasu gry doprowadzili do stanu 24:24. To oznaczało dogrywkę.

Ostanie  30 sekund  to moc Biało-czerwonych, którzy wyszli na prowadzenie 29:28 i nie oddali go już do końca.

Najlepszym zawodnikiem meczu o 3 miejsce ( Polska – Hiszpania )wybrany został Michał Szyba.