Premiera: Technologie najnowszej generacji

Europejskie Forum Samsung 2015

W Monako Samsung po raz pierwszy w Europie zaprezentuje wygięty, 88-calowy telewizor JS9500 wykorzystujący autorską technologię wyświetlacza nanokrystalicznego i inteligentny silnik remasteringu SUHD. Ten niezwykły telewizor zapewnia najwyższą jakość obrazu o wspaniałym kontraście, jasności, żywych kolorach i wysokiej szczegółowości detalu. To milowy krok w rozwoju technologii UHD. Obce są mu ograniczenia typowe dla starszych wyświetlaczy, dzięki czemu zapewnia doskonałą jakość obrazu, niezwykle głęboki kontrast, olśniewającą jasność i spektakularne kolory.

Nanokrystaliczny półprzewodnik telewizora SUHD TV wykorzystuje światło emitowane przez niebieskie diody LED do precyzyjnego odwzorowania barw. Technologia ta pozwala uzyskać szeroką gamę bardziej naturalnych kolorów, znacznie lepszą niż w przypadku konwencjonalnych telewizorów. Silnik remasterujący SUHD automatycznie analizuje jasność obrazów w celu ograniczenia dodatkowego zużycia energii, oferując optymalny kontrast i pozwalając na uzyskanie głębokiej czerni i większej jasności. Liczbę punktów dopasowania koloru zwiększono dwukrotnie z myślą o niezwykle wiernym odwzorowaniu barw.

We współpracy ze studiem 20th Century Fox firma Samsung optymalizuje filmy, by zapewnić jakość właściwą SUHD i dostarczyć użytkownikom jak najlepsze wrażenia podczas ich oglądania.  Niedawno firma Samsung połączyła siły z firmą Fox Innovation Lab w celu dokonania remasteringu gorąco przyjętego filmu Życie Pi na potrzeby telewizora SUHD, na którego ekranie kolory maja być żywsze i bardziej realistyczne niż kiedykolwiek wcześniej.

Od tego roku wszystkie nowe telewizory Smart TV firmy Samsung będą wykorzystywały system Tizen, który zapewni jeszcze szybsze uruchamianie się telewizora i ułatwi współpracę ze smartfonami. Tizen zapewni też programistom solidniejszą i łatwiejszą w obsłudze platformę do tworzenia nowych aplikacji.

[divider]Warto Wiedzieć[/divider]

Samsung wprowadzi na rynek trzy serie telewizorów SUHD – JS9500, JS9000 i JS8500 – o przekątnych ekranu od 48 do 88 cali.

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed

Shares