RED BULL AIR RACE 2015 W NOWYM FORMACIE

Mistrzostwa Świata Red Bull Air Race 2015 w Nowym Formacie

Ośmioprzystankowe Mistrzostwa Świata Red Bull Air Race w sezonie 2015 zapowiadają się wyjątkowo ekscytująco dzięki zmianie formatu wyścigów, polegającej na wprowadzeniu większej ilości pojedynków jeden na jednego. Celem tej zmiany jest zaostrzenie rywalizacji.

 RBAR_Calendar_2015_300dpi_RGB

Dodatkowa runda eliminacyjnych pojedynków jeden na jednego z pewnością sprawi, że Mistrzostwa Świata Red Bull Air Race 2015 dostarczą niespotykaną dotąd dawkę akcji i wrażeń. W ramach najszybszej serii w świecie sportów motorowych zmierzy się w tym roku aż 14 pilotów z 11 krajów, a zmieniony format z pewnością zaostrzy rywalizację. Zawody rozpocznie Runda 14 składająca się z siedmiu starć jeden na jednego. Zwycięzcy Rundy 14 oraz najszybszy przegrany z pierwszych siedmiu wyścigów awansują do Rundy 8, gdzie ponownie zmierzą się w parach. Czwórka wyłonionych w ten sposób zwycięzców przechodzi do rundy Final 4, w której zawalczą o miejsce na podium.

Nowy format będzie sporym wyzwaniem dla pilotów, gdyż wymaga precyzyjniejszych i lepszych niż kiedykolwiek wcześniej lotów, jednak jesteśmy przekonani, że dzięki temu zawody Red Bull Air Race będą jeszcze bardziej ekscytujące, a rywalizacja bardziej zacięta. Zwiększenie liczby zawodników ma na celu zaostrzenie rywalizacji oraz dostarczenie fanom śledzącym akcję na miejscu lub przed telewizorami dodatkowych emocji. Piloci wiedzą, że zaledwie jeden mały błąd w Rundzie 14 lub Rundzie 8 może ich drogo kosztować

Jim DiMatteo, dyrektor wyścigowy Red Bull Air Race

W ośmioodcinkowych Mistrzostwach Świata Red Bull Air Race, które rozpoczną się zawodami w Abu Dhabi w dniach 13-14 lutego, wystartuje dwóch nowych pilotów z klasy Challenger, Francois Le Vot (FRA) i Juan Velarde (ESP), którzy teraz zmierzą się
z dwunastką stałych zawodników. W sezonie 2015 ponownie rozegra się Challenger Cup, wprowadzony w 2014 roku konkurs, który odbywa się w dniu wyścigu i daje obiecującym pilotom szansę na zdobycie doświadczenia w lataniu na małej wysokości w warunkach sportowej rywalizacji. Zamiast w dniu kwalifikacji Challenger Cup odbywać się będzie w tym roku przed Rundą 14.

Brytyjczyk Nigel Lamb spróbuje obronić wywalczony w 2014 roku tytuł mistrza, ponownie stawiając czoła Hannesowi Archowi z Austrii oraz rodakowi Paulowi Bonhomme’owi, którzy w zeszłym roku zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce. Na mapie Mistrzostw Świata 2015 pojawią się dwa nowe przystanki w Japonii i Rosji. Podniebna rywalizacja powróci też do stolicy Węgier, Budapesztu. Poza tym w 2015 roku najszybsza seria w świecie sportów motorowych ponownie dotrze do pięciu dobrze znanych lokalizacji: Abu Dhabi (ZEA), Ascot (GBR), Spielberg (AUT), Fort Worth i Las Vegas (USA).

Kalendarz wyścigów na 2015 r.:

Abu Dhabi, ZEA                                  (13/14 lutego)

Chiba, Japonia                                     (16/17 maja)

Soczi, Rosja                                        (30 /31 maja)

Budapeszt, Węgry                              (4/5 lipca)

Ascot, Wielka Brytania                        (15/16 sierpnia)

Spielberg, Austria                               (5/6 września)

Fort Worth, Teksas, USA                    (26/27 września)

Las Vegas, Nevada, USA                  (17/18 października)

Pierwszą rywalizację sezonu 2015, która odbędzie się w sobotę 14 lutego w Abu Dhabi będzie można oglądać na żywo od godziny 13.00 na www.redbull.tv.

[divider]Warto Wiedzieć[/divider]

MISTRZOSTWA ŚWIATA RED BULL AIR RACE


Stworzone w 2003 roku, ale oficjalnie uznane za podniebne Mistrzostwa Świata w 2005 roku, zawody Red Bull Air Race gromadzą miliony fanów na całym świecie. W ramach tej najszybszej serii w świecie sportów motorowych 14 najlepszych pilotów rywalizuje w wyścigach będących najczystszą postacią sportów motorowych, łączących prędkość, precyzję i umiejętności. Wykorzystując najszybsze, najzwinniejsze, lekkie samoloty wyścigowe, piloci pokonują podniebny tor zbudowany z napełnionych powietrzem pylonów o wysokości 25 metrów. W 2014 roku wprowadzono konkurs Challenger Cup, który umożliwia młodym talentom zapracowanie na awans do klasy mistrzowskiej Red Bull Air Race.

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed