Ruszyła kampania społeczna z Marcinem Gortatem

„BĄDŹ KUMPLEM, NIE DOKUCZAJ”

STARTUJE KAMPANIA SPOŁECZNA Z MARCINEM GORTATEM

 Marcin Gortat 3(1)

 

Aż 56 proc. dzieci w wieku szkolnym spotyka się z problemem dokuczania. 17 proc. uczniów było świadkiem przemocy w szkole więcej niż 10 razy w ciągu ostatniego roku. Co czwarte dziecko nie wie, gdzie szukać pomocy specjalisty. Rozpoczęła się akcja : Bądź kumplem, nie dokuczaj wraz Marcinem Gortatem.

Celem kampanii jest zwiększenie świadomości społeczeństwa na temat dokuczania wśród dzieci. Reagowanie na sytuacje, w których ktoś komuś dokucza, pozbycie się obaw przed mówieniem o swoich doświadczeniach, a także wzmacnianie postaw koleżeńskich może ograniczyć skalę problemu.

Dołączyłem do kampanii  Bądź kumplem, nie dokuczaj, ponieważ sam dobrze wiem, że dokuczanie i krzywdzenie to poważny problem, który dotyka dzieci. Z takim problemem nikt nie powinien zmagać się sam. Chcę pomóc  w zwiększeniu świadomości na ten temat, zmotywować dzieci do reagowania i sprzeciwiania się dokuczaniu. 

Marcin Gortat

Jakie przesłanie ma w tej akcji społecznej najpopularniejszy polski sportowiec?

Dokuczanie jest najczęściej doświadczaną przez dzieci formą krzywdzenia – dotknęło ono 56 proc. ankietowanych – wynika z badań przeprowadzonych przez Fundację A.R.T., merytorycznego partnera kampanii. Problem dokuczania jest wymieniany przez dzieci, jako jedno z najbardziej nieprzyjemnych i krzywdzących zachowań (31 proc. wskazań), zaraz za biciem (82 proc.)
i wyzywaniem (43 proc.). Jak wskazują badania[i], dokuczanie jest również drugą – po biciu – najczęściej identyfikowaną formą przemocy (75 proc. wskazań).

[divider]Warto Wiedzieć[/divider]

Jednym z elementów kampanii będzie konkurs dla dzieci, w którym główną nagrodą jest wyjazd zwycięzcy i jego najlepszego kumpla do Waszyngtonu na spotkanie z Marcinem Gortatem.

Szukajcie konkursu, który potrwa do 7 marca! Bądź Kumplem, nie dokuczaj:)

Kampania Bądź kumplem, nie dokuczaj jest częścią międzynarodowej akcji Cartoon Network Be a Buddy, Not a Bully, która w styczniu wystartowała w Wielkiej Brytanii. Inicjatywa obejmie również inne kraje z regionu EMEA – Europy, Bliskiego Wschodu oraz Afryki.

W ramach kampanii Bądź kumplem, nie dokuczaj uruchomiono specjalną infolinię (88 555 22 22) oraz adres mailowy (kumpel@przeciwprzemocy.pl), pod którymi można znaleźć pomoc i wsparcie.

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed