Volvo XC90 [Premiera]

PRZEDPREMIEROWY POKAZ

VOLVO XC90

14.02.2015  HALA EXPO XXI WARSZAWA

xc90-14-1250x833

xc90-29-1250x937

W warszawskiej hali EXPO XXI odbył się przedpremierowy pokaz marki VOLVO i modelu XC90 . Pierwszy raz sprowadzono z Francji do Polski najnowszy produkt marki.

Na 3 miesiące przed premierą w polskich salonach pokazano ten model. Samochód wyprodukowany przez inżynierów ze Szwecji był do tej pory znany polskiej widowni tylko z katalogowych zdjęć. Zanim zawitał do Warszawy był pokazywany w Sztokholmie, Paryżu i Goeteborgu.

Wczoraj sprawdzaliśmy model XC90 D5 AWD z silnikiem Diesla o mocy 225 KM z napędem na cztery koła i ośmiostopniową, automatyczną skrzynią biegów. Sądzimy, że właśnie ta specyfika pojazdu i argumenty techniczne przemówią do polskiej klienteli.

Prace nad rozwojem modelu trwały cztery lata i pochłonęły dwa razy więcej pieniędzy, niż stIMG_7152worzenie mostu nad cieśniną Sund, łączącego Danię i Szwecję. Zaczęto od czystej kartki i wszystko zaprojektowano od nowa. Dlatego płyta podłogowa, silniki, systemy bezpieczeństwa, elementy wyposażenia, a wreszcie – wykończenia wnętrza i karoserii – każdy z tych elementów powstawał najpierw w głowach inżynierów z Göteborga, a dopiero potem trafiał do pamięci komputerów.

Nowe Volvo XC90 to model na najwyższym światowym poziomie i już nie mogę się doczekać, kiedy zasiądę za jego kierownicą. Jest to samochód nie do zdarcia, tak samo jak ja w regatach dookoła świata.

  Zbigniew Gutkowski

Najlepszy polski żeglarz oceaniczny i ambasador marki VOLVO

Miłośnicy i przyjaciele marki będą mogli także podziwiać nowy kierunek designu, w którym tworzone będą kolejne modele marki. W ciągu najbliższych czterech lat oferta modelowa Volvo ma być całkowicie wymieniona. XC90 otwiera nowy rozdział historii szwedzkiego producenta.

IMG_5080

IMG_5082

 

 

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed

Shares