Alexander Gustafsson zmierzy się z Gloverem Teixeirą na UFC FIGHT NIGHT BERLIN

UFC FIGHT NIGHT BERLIN

20 VI 2015

UFC potwierdziło, że numer dwa rankingu kategorii półciężkiej, Alexander „The Mauler” Gustafsson, powróci do Oktagonu w walce z numerem sześć rankingu, Gloverem Teixeirą, co zapowiada niesamowite pięć rund w walce wieczoru w Berlinie, w Niemczech.

Na gali, która odbędzie się 20 czerwca, Szwed stoczy pierwszą walkę od porażki z numerem jeden rankingu, Anthonym „Rumble” Johnsonem, która miała miejsce w zapełnionej przez 30 tysięcy ludzi hali Tele2 Arena w rodzinnym mieście Sztokholmie.

Gustafsson podkreśla, że będzie chciał zaprezentować się jeszcze lepiej niż kiedykolwiek dla swoich fanów, w celu powrotu na szczyt dywizji półciężkiej organizacji UFC.

 „Glover jest doskonałym zawodnikiem i dobrym przeciwnikiem dla mnie, gdyż obaj jesteśmy strikerami, więc zapowiada się świetny pojedynek. Jestem szczęśliwy, że wracam do gry i będę bić się z jednym z najlepszych zawodników w kategorii półciężkiej. Chcę pokazać wszystkim, że ostatnia porażka nie wpłynęła na mnie i wracam na moją drogę, aby wygrać tytuł. Jestem pewny, że z odpowiednim obozem przygotowawczym zdecydowanie odniosę zwycięstwo. Nie wiem, czy będzie to poddanie, nokaut czy coś, jednak wygram i tylko o to mi chodzi. Berlin jest świetnym miastem, nie mogę się doczekać walki tam. Dla Szwedów podróżowanie jest łatwe i wiem, że przyjadą tam wspierać mnie, zobaczyć ekscytującą walkę i pozwiedzać świetne miasto. W Tele2 Arena pojawiło się 30 tysięcy ludzi i wsparcie było niesamowite. Wsparcie jest dla mnie bardzo ważne i wiem, że Szwedzi przyjadą wspierać mnie ponownie.

Alexander Gustafsson

Na jego drodze stanie numer sześć rankingu kategorii półciężkiej, Brazylijczyk Glover Teixeira, który zwyciężał z takimi zawodnikami, jak Ryan „Darth” Bader czy Fabio Maldonado. Czarny pas brazylijskiego Jiu-Jitsu będzie chciał odnieść dominujące zwycięstwo z Gustafssonem, aby spróbować otrzymać kolejną możliwość walki o pas.

 „Czuję się, jakbym stał się trochę leniwy po walce z Jonem Jonsem, jednak tym razem trzymam moją wagę nisko i trenuję bardzo ciężko. Jestem głodny powrotu tam i mierzenia się ze świetnymi przeciwnikami, takimi jak Gustafsson. Będę chciał wrócić do walki o pas.

Glover Teixeira

Gala oznacza mocno oczekiwany powrót UFC do Niemiec, po udanym wydarzeniu w Berlinie w ubiegłym roku, gdzie w walce wieczoru zobaczyliśmy starcie pomiędzy Gegardem Mousasim a Markiem „The Filipino Wrecking Machine” Munozem.

Podczas gali wystąpili również faworyci publiczności, Nick „Sergeant” Hein oraz Peter Sobotta, którzy zwyciężyli swoje walki, powodując zachwyt wśród tysięcy niemieckich fanów.

Bilety na mocno wyczekiwaną galę UFC® FIGHT NIGHT: GUSTAFSSON vs. TEIXEIRA pojawią się w sprzedaży w piątek, 24 kwietnia. Fani mogą zarejestrować swoje zainteresowanie biletami tutaj:

http://www.o2world.de/UFC2015

O kolejnych walkach poinformuje wkrótce

 

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed