Powołania trenera Nawałki na mecz z Irlandią:Błaszczykowskiego BRAK…

Selekcjoner reprezentacji Polski, Adam Nawałka, ogłosił listę powołanych zawodników i rezerwe na mecz eliminacji mistrzostw Europy 2016 z Irlandią, który zostanie rozegrany 29 marca 2015 roku o godzinie 20:45 na AVIVA Stadium w Dublinie.
Bramkarze:
Artur Boruc (A.F.C. Bournemouth)
Łukasz Fabiański (Swansea FC)
Wojciech Szczęsny (Arsenal FC)

Obrońcy:
Thiago Rangel Cionek (Modena FC)
Kamil Glik (AC Torino)
Rafał Janicki (Lechia Gdańsk)
Marcin Komorowski (Terek Grozny)
Paweł Olkowski (1. FC Koeln)
Łukasz Szukała (Al-Ittihad)
Jakub Wawrzyniak (Lechia Gdańsk)
Grzegorz Wojtkowiak (Lechia Gdańsk)

Pomocnicy i napastnicy:
Maciej Gajos (Jagiellonia Białystok)
Tomasz Jodłowiec (Legia Warszawa)
Grzegorz Krychowiak (Sevilla FC)
Robert Lewandowski (Bayern Monachium)
Karol Linetty (Lech Poznań)
Sebastian Mila (Lechia Gdańsk)
Arkadiusz Milik (Ajax Amsterdam)
Sławomir Peszko (1. FC Koeln)
Maciej Rybus (Terek Grozny)
Łukasz Teodorczyk (Dynamo Kijów)
Michał Żyro (Legia Warszawa)

Lista zawodników rezerwowych:
Przemysław Tytoń (Elche)
Tomasz Kędziora (Lech Poznań)
Łukasz Broź (Legia Warszawa)
Krzysztof Mączyński (Guizhou Renhe)
Michał Kucharczyk (Legia Warszawa)
Piotr Zieliński (Empoli)

Co o powołaniach mówi trener Reprezentacji Polski, Adam Nawałka:

Sytuacja reprezentacji Polski w tabeli naszej grupy jest dobra, ale wiadomo, że w każdym kolejnym meczu musimy szukać zdobyczy punktowych. Nie inaczej będzie w spotkaniu z Irlandczykami. Irlandia to twardy, konsekwentnie grający rywal, posiadający zawodników zahartowanych w bojach angielskiej ekstraklasy. Wymagane jest, by nasi reprezentanci byli gotowi na nieustępliwą walkę z gospodarzami. Wszyscy oczekujemy determinacji, woli walki i skuteczności w działaniach boiskowych.
Od ostatniego meczu naszej drużyny minęło prawie pięć miesięcy. Podczas przerwy zimowej monitorowaliśmy wszystkich kadrowiczów w klubach zagranicznych i krajowych. Miało to na celu utrzymanie dobrych relacji nie tylko z kadrowiczami, ale i z ich trenerami. Wszystko po to, by mieć jak najszersza wiedzę, dotyczącą dyspozycji naszych piłkarzy.
Wielokrotnie też obserwowaliśmy Kubę Błaszczykowskiego. Doszedłem do wniosku, że jeszcze za wcześnie na jego powrót do kadry, na tak trudne, wyjazdowe spotkanie. Ciągle czekam na zdrowego, przygotowanego mentalnie i fizycznie skrzydłowego Borussii. Wtedy naprawdę może pomóc naszej jedenastce. Jestem pewien, że wesprze nas w przyszłości zdrowy i w dobrej dyspozycji Kamil Grosicki. Najgorsze po kontuzji ma za sobą, a dziś walczy o powrót do drużyny Rennes i reprezentacji Polski.
Przed powołanymi do reprezentacyjnej kadry kilka spotkań ligowych i pucharowych. Aby zabezpieczyć się przed przykrymi niespodziankami losowymi (kontuzje, choroby), zdecydowałem się już dziś na ogłoszenie listy rezerwowych.

 

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed