III edycja Festiwalu Filmowego „Kino w Trampkach” w Czerwcu!

W dniach 13-21 czerwca w Warszawie odbędzie się trzecia edycja Festiwalu Filmowego dla Dzieci i Młodzieży „Kino w Trampkach”, który prezentuje interesujące
i inspirujące filmy
z całego świata. Tegoroczna odsłona Festiwalu odbędzie się pod hasłem „Bądź inny. Bądź sobą” i po raz pierwszy obejmie trzy kina z różnych części Warszawy. Filmy dla młodzieży zostaną wybrane przy czynnym udziale Młodzieżowej Grupy Programowej.

W tym roku widzów czeka dziewięć dni niezapomnianej filmowej przygody pod hasłem „Bądź inny. Bądź sobą”. Motyw przewodni tej edycji ma na celu podkreślić, że każdy człowiek jest unikalny dzięki wyjątkowej  kombinacji cech osobowości oraz tradycji, z której się wywodzi i każdy wnosi coś wartościowego od siebie dla swojej społeczności. Warto być sobą i warto traktować innych tak, jak chcielibyśmy sami być traktowani – akceptowani i lubiani tacy, jakimi jesteśmy. Bohaterowie tegorocznych  filmów z różnych części świata pokażą, że pomimo przeciwności, taka postawa jest możliwa.

 Organizując festiwal filmowy dedykowany dzieciom i młodzieży bardzo nam zależy aby poruszać tematy istotne dla młodych widzów, ale jednocześnie chcemy ich zapraszać na nadzwyczajną przygodę, jaką jest oglądanie wyjątkowych filmów z przyjaciółmi i z rodziną. Chcemy ich zarażać miłością do X Muzy. Dwie pierwsze edycje pokazały nam, że festiwal jest bardzo potrzebny, stąd mamy jeszcze więcej energii, aby już po raz trzeci przekonywać, że film może być inteligentną rozrywką i że istnieje mnóstwo filmów z całego świata, które czekają, żeby je obejrzeć i pokochać. – mówi Ania Stadnik, dyrektor artystyczna festiwalu.

Z racji rosnącego zainteresowania festiwalem, prezentacje filmów odbędą się w tym roku aż w trzech kinach, dobranych tak, aby z bogatej oferty mogli skorzystać mieszkańcy różnych części Warszawy. Planowane są pokazy w kinach: Luna, Multikino Ursynów oraz Kinie Wisła. Filmy będzie można oglądać w kilku sekcjach – konkurs filmów dziecięcych, konkurs filmów młodzieżowych, ikony popkultury, panorama, dziecięce olśnienia. Filmy dla młodzieży wybierze m.in. Młodzieżowa Grupa Programowa – 8 nastoletnich selekcjonerów. Dzieci zadecydują również jak ma wyglądać nagroda, którą będą dostawać twórcy najlepszych filmów dla dzieci i młodzieży . Projekty można przesyłać do 4 maja. Oprócz pokazów odbędą się także  interesujące spotkania, debaty, warsztaty i wystawy.

Organizatorem festiwalu jest Fundacja Cinemania.

Festiwal pod patronatem Honorowym Rzecznika Praw Dziecka.

Projekt współfinansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa,  Ministerstwo

Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Więcej szczegółów o programie wkrótce także na stronie: www.kinowtrampkach.pl

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed

Shares