Floyd Mayweather Jr vs Manny Pacquiao: Walka stulecia[Oglądaj]

Floyd Mayweather Jr vs Manny Pacquiao

Starcie dwóch różnych światów

fwefwfwWydarzenie bez precedensu w historii światowego boksu zawodowego.

Do ringu wejdzie dwóch najlepszych pięściarzy o czym świadczą chociażby statystyki i rekordy.

W roli faworyta staje aktualnie niepokonany Floyd i też wygrywa w zakładach bukmacherskich. Jest bardziej kompletnym pięściarzem, jest wyższy i to o nim mówi się jako o tym, który będzie dyktował warunki. Z drugiej strony Pacquiao”Nadzieja Filipin” jest bardzo szybki i będzie próbował wyprowadzić z równowagi Mayweathera zaburzając jego plan taktyczny na tą walkę.

A o niej już chyba mogliśmy usłyszeć wszystko. Ile km przebiegli podczas przygotowań do walki stulecia i  jak zostaną podzielone gaże. Wiemy, że ich walka pobije wiele rekordów w tym te najbardziej kasowe.

W ringu stanie obok siebie defensywa, inteligencja, konsekwencja Floyda oraz szybkość, zwinność i agresja jaka przyświeca w ringu Manny’emu.

Ważenie zawodników

Zawodnicy spotkają się w kategorii półśredniej, której limit wagowy wynosi 66,7 kg (147 funtów). Wczoraj podczas ważenia obaj pięściarze zrobili wagę i tym samym bezproblemowo przystąpią do starcia. Niepokonany Amerykanin wniósł na wagę 66,22 kg, Pacquiao był podczas ważenia o jeden funt lżejszy i wniósł 65,77 kg.

Nie obyło się bez kontrowersji. Floyd został wygwizdany na ważeniu i ciężko było doszukać się uśmiechu na twarzy „The Money”. Energią tryskał zaś „Pac-man” i został powitany bardzo ciepło.

uid_60794b4ac9c7cadc5768f881ffe1b2911430520056154_width_800_play_0_pos_0_gs_0fot.Getty

Liczby gali Floyd Mayweather Jr vs Manny Pacquiao:

351 000 – tyle dolarów zapłacono za najdroższy bilet na galę

1500- tyle dolarów trzeba zapłacić za najtańszy bilet na galę w Las Vegas

400 – tyle milionów dolarów ma przynieść całe przedsięwzięcie

120- tyle milionów dolarów minimalnie dostanie za walkę Mayweather Jr

89- tyle dolarów będzie kosztowała najtańsza transmisja dla Amerykanów w standardowej rozdzielczości

80- tyle milionów dolarów minimalnie zarobi za walkę Pacquiao

10- tyle dolarów trzeba było zapłacić za wejście na ceremonię ważenia. Cała kwota zostanie przekazana na cele charytatywne

3- o tyle pasów(WBC i WBA Mayweathera Jr oraz WBO Pacquiao)będą walczyć pięściarze

[divider]WARTO WIEDZIEĆ[/divider]

W przekazie telewizyjnym zaplanowano łącznie trzy pojedynki. Przed „Money” Floydem i „Pac Manem” widzowie na całym świecie zobaczą walki Wasyla Łomaczenki z Gamalierem Rodriguezem i Leo Santa Cruza z Jose Cayetano.

Transmisja z gali w TVP 1 i TVP Sport w nocy od godz. 2:55.

Walki skomentują: Sebastian Szczęsny i Albert Sosnowski, który w 2010 roku walczył z Witalijem Kliczko o tytuł mistrza świata wagi ciężkiej federacji WBC. Studio poprowadzi Marek Rudziński, a wśród jego gości znajdą się: Daniel Olbrychski – aktor, Paweł Skrzecz – srebrny medalista olimpijski, mistrzostw świata i Europy wagi półciężkiej oraz Krzysztof Kosedowski – brązowy medalista olimpijski i srebrny mistrzostw Europy w wadze piórkowej. Gościem specjalnym będzie natomiast Andrzej Fonfara, który dwa tygodnie wcześniej pokonał Julio Cesara Chaveza juniora i zdobył pas WBC International wagi półciężkiej.

Powtórki w niedzielę 3 maja w TVP 1 o godz. 14:30 i 23:05 oraz w TVP Sport o godz. 10:35.

 

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed