PREMIERA: ZBIGNIEW WODECKI WITH MITCH & MITCH ORCHESTRA

Historia tego spotkania jest długa i prosta. Najpierw zupełnie przypadkowo, a potem na specjalne zaproszenie OFF Festivalu, Zbigniew Wodecki i Mitch & Mitch zwarli szyki, by nieść wieść o Świętym Graalu polskiej muzyki rozrywkowej – zapomnianej płycie z roku 1976. Płycie w dużej części wymyślonej, zaaranżowanej i nagranej przez Zbigniewa, ku uciesze jego i grających z nim kolegów oraz ku zupełnemu brakowi zainteresowania reszty świata.

Hity takie jak „Rzuć to wszystko co złe”, „Panny mego dziadka” czy „Posłuchaj mnie spokojnie” nigdy nie stały się hitami, a historia potoczyła się dalej w sposób znany każdemu Polakowi. Całe szczęście, dzięki maniakalnym tendencjom Mitchów oraz propozycji nie do odrzucenia wystosowanej przez Program 2 Polskiego Radia, rozszerzony do 43-osobowej orkiestry skład raz jeszcze pieczołowicie wykonał całą płytę na dwóch, wyprzedanych na pniu, koncertach.

Rok po tym wiekopomnym wydarzeniu z ogromną radością przekazujemy w wasze ręce koncertowe CD z dołączonym DVD, które zmiksowane zostało w formacie 5.1. Czy to dobrze (że zostało)? Niech słuchacz oceni sam.

Lista kompozycji na albumie

wodecki_front
01. Opowiadaj mi tak

02. Rzuć to wszystko co złe

03. Pieśn ciszy

04. Wieczór już

05. Ballada o Jasiu i Małgosi

06. Panny mego dziadka

07. Dziewczyna z konwaliami

08. Kochałem panią kilka chwil

09. Posłuchaj mnie spokojnie

10. Przedmieście

11. Odjechałaś tak daleko

12. Partyjka

13. Minha teimosia, uma arma pra te conquistar

14. Panny mego dziadka (repryza)

Warto Wiedzieć!

ZBIGNIEW WODECKI WITH MITCH & MITCH ORCHESTRA AND CHOIR  „1976: A Space Odyssey”

Data premiery: 15.05.2015

wydawca:  Lado ABC

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed