McCafé Barista Cup: I edycja za Nami[Znamy laureata]

Ponadprzeciętne umiejętności pracy z kawą, kreatywne pomysły i czuły zmysł smaku – tymi cechami wykazała się zwyciężczyni pierwszej edycji McCafé Barista Cup. Podczas wielkiego finału 12 czerwca Julia Długołęcka, pracująca na co dzień w restauracji McDonald’s w Wilanowie, zdobyła 1 miejsce w zawodach.

Julia_Długołęcka1

Za nami pierwsza edycja ogólnopolskiego konkursu McCafé Barista Cup organizowanego przez McDonald’s Polska. 12 czerwca w warszawskiej Fabryce Trzciny odbył się wielki finał konkursu składającego się z 3 etapów. Na każdym z nich uczestnicy musieli wykazać się określonymi umiejętnościami. Jury zwracało uwagę na umiejętność przygotowania podstawowych napojów kawowych takich jak Latte czy Flat White, na sztukę efektownego wykończenia kawy, czyli Latte Art oraz na kreatywność pomysłu w przygotowywaniu receptury własnego napoju kawowego. Ostatecznie podczas całego konkursu, najlepiej zaprezentowała się Julia Długołęcka.

Inni zawodnicy wykazali się dużym profesjonalizmem, więc jestem bardzo zaszczycona tym wyróżnieniem. Kawa to moja pasja, a sam konkurs i możliwość podejrzenia moich rywali dał mi szansę rozwinąć własne umiejętności” – powiedziała po konkursie szczęśliwa Julia.

Na uwagę zasługuje cała szóstka najlepszych baristów, która przeszła do wielkiego finału. Aby dotrzeć tak wysoko, należało wykazać się nie lada umiejętnościami. Zadaniem finalistów było wymyślenie własnego, autorskiego napoju kawowego przy wykorzystaniu ściśle określonych składników, m.in. syropów smakowych, wielosmakowych posypek, kandyzowanych owoców, przypraw oraz ziół. Część z tych składników była znana finalistom wcześniej, a o pozostałych dowiedzieli się dopiero w trakcie finału.

Poziom wiedzy i umiejętności uczestników bardzo pozytywnie zaskoczył wszystkich członków jury. Świeże spojrzenie, kreatywność, szeroka wiedza na temat kaw, jej rodzajów i specyfiki – to te cechy wywarły największe wrażenie. Niejednokrotnie jury miało kłopot z decyzją, kto powinien przejść do kolejnego etapu. Rywalizacja była niezwykle zacięta i wyrównana. – podsumowuje konkurs Katarzyna Zyzało, dwukrotna Mistrzyni Polski Baristów odpowiedzialna za rozwój oferty McCafé w McDonald’s.

image001(2)

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed