Premier League: Seksafera wśród piłkarzy Leicester City

Trzech piłkarzy Leicester City brało udział w orgii zorganizowanej w Tajlandii, gdzie klub rozgrywa sparingi po zakończeniu sezonu.

W orgii brał udział 22-letni James Pearson, syn trenera klubu, Nigela, oraz inni piłkarze – 21-letni napastnik Tom Hopper i 22-letni bramkarz Adam Smith. Na wideo widać, że leżą nadzy na łóżku. W pewnym momencie widać „wynajęte” panie do towarzystwa. Słyszymy o czym mówią. Jeden z zawodników nazwał jedną z kobiet „odrażającą, jeden na dziesięć”. Bardzo dużo śmiechu. Chichotanie. Pada wyraz „Skośnookie”.

Fragment nagrania wyciekł, ponieważ jeden z piłkarzy podzielił się nim ze swoimi znajomymi, którzy zostali w Anglii.

Ich zachowanie to skandal patrząc z perspektywy klubu, który od dawna angażuje się w walkę z rasizmem. Trener Leicester City, Nigel Pearson jest bardzo zaangażowany w akcję „wykopmy rasizm ze stadionów”. Wizyta w Tajlandii nie jest przypadkowa. Kraj ten reklamował się na koszulkach Leicesteru przez ostatnie dwa lata, stamtąd pochodzą właściciele klubu – Vichai i Aiyawatt Srivaddhanaprabha, ojciec i syn.

W poniedziałkowym oświadczeniu klubu czytamy:

Od wszystkich naszych piłkarzy oczekujemy, że będą zachowywać się jako reprezentanci i ambasadorzy naszego klubu, zarówno w trakcie pełnienia obowiązków, jak i w swoim prywatnym życiu, więc to zachowanie traktujemy bardzo poważnie. Tom Hopper, James Pearson i Adam Smith chcieliby przekazać najszczersze przeprosiny za swoje zachowanie kobietom uczestniczącym w incydencie, klubowi, właścicielom oraz kibicom i ich rodzinom”

Leicester zapowiedziało wewnętrzne śledztwo, ale dalej sprawy nie będzie komentować.

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed

Shares