Silesia Business & Life Golf Cup 2015: Przed Nami jubileuszowa 5 edycja zawodów

11351238_597792916991083_4457307609176013616_n

Jubileuszowa edycja wydarzenia „Silesia Business & Life Golf Cup 2015”. Pierwsze zawody odbyły się 21 maja 2011 r. W tym roku po raz pierwszy odbędzie się pod honorowym patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Wystartuje w turnieju golfowym 88 zawodników.

Silesia Business & Life Golf Cup 2015 na tle dotychczasowych edycji tego wydarzenia zdecydowanie w tym roku pokaże jeszcze wyższy poziom. Po pierwsze dlatego, że tegoroczna impreza została objęta honorowym patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Stąd też ranga turnieju wzrosła. Drugim aspektem podczas Silesia Business & Life Golf Cup 2015 jest fakt, że dyscyplina sportowa, jaką jest golf, powróci do łask igrzysk olimpijskich. Zaczynając od Igrzysk Olimpijskich 2016, które odbędą się w Rio de Janeiro. Warto przy tej okazji zaznaczyć, że ten powrót odgrywa istotną rolę w historii tego rodzaju sportu w ujęciu olimpijskim. Golf dwukrotnie znalazł się w programie igrzysk – w 1900 r., podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich w Paryżu, i w 1904 r. w trakcie Letnich Igrzysk Olimpijskich w Saint Louis.

Piąta edycja tego wydarzenia – charakter jubileuszowy!!!

Już pierwsza edycja utwierdziła nas w przekonaniu, że idziemy w dobrym kierunku. Sprostaliśmy wszelkim wymaganiom, stworzyliśmy nietuzinkową imprezę, na którą przybyło wielu gości i graczy. Założyliśmy, że na naszej imprezie znajdzie się dosłownie wszystko: zdrowa rywalizacja, wyśmienite jedzenie, luksus, wspaniała atmosfera i emocje. Dzisiaj wiemy już, że to osiągnęliśmy. Pierwszy Silesia Business & Life Golf Cup był kierowany także do tych, którzy nigdy nie trzymali w ręku kija golfowego – każdy mógł spróbować swoich możliwości i przełamać stereotypy. W programie znalazła się także wspaniała muzyka i dawka dobrego humoru w wykonaniu jednego z najlepszych polskich kabareciarzy i satyryków – mówi Klaudiusz Sevkovic.

Turniej golfa na światowym poziomie! Uda się za jakiś czas?

IMG_9056

Nasz jubileusz automatycznie stawia organizatorom wyższe niż do tej pory wymagania. Jednak te okoliczności jeszcze bardziej nas motywują. Przygotowania do Silesia Business & Life Golf Cup 2015 rozpoczęliśmy właściwie zaraz po zakończeniu poprzedniej edycji. Z założenia ta edycja musi być lepsza i bardziej spektakularna. Na pewno wszystkich zaskoczymy. Stawiamy sobie wysoko poprzeczkę… I kto wie, może nie w tym roku, ale za jakiś czas na pewno, będziemy gościć na naszym podwórku takie sławy, jak Tiger Woods czy Adam Scott – wyjaśnia Klaudiusz Sevkovic, redaktor naczelny magazynu Silesia Business & Life.

W tym roku event Silesia Business & Life odbędzie się 6 czerwca na polu w Siemianowicach Śląskich. Impreza ta na stałe wpisała się w harmonogram, nie tylko sportowych, ale też kulturalno-rozrywkowych, wydarzeń na Śląsku. Z każdym rokiem coraz częściej zaliczana jest także do tych, które cenione są w skali ogólnopolskiej. Ponadto rosnący prestiż tego wydarzenia powoduje, że coraz częściej Silesia Business & Life Golf Cup jest marką rozpoznawalną nie tylko w Polsce, ale także za granicą. To impreza sportowo-kulturalna, w której biorą udział golfiści z najwyższej półki, gwiazdy polskiej sceny oraz znani sportowcy. Ten wyjątkowy event łączy w spójny sposób świat sportu, sztuki, muzyki, mody oraz biznesu. Co roku organizatorzy stawiają sobie to samo pytanie: jakie atrakcje zaoferować i w jakiej oprawie, by nie zawieść uczestników i równocześnie nadal budować markę tej inicjatywy?

WARTO WIEDZIEĆ!

W Polsce golf uprawia około 20 tysięcy osób. W naszym kraju znajduje się prawie 70 pól golfowych – w tym osiemnaście pól 18-dołkowych i trzynaście pól 9-dołkowych, kilkanaście akademii golfowych i driving rangów. Spora część polskich graczy legitymuje się Zieloną Kartą – czyli tzw. golfowym prawem jazdy. To dokument poświadczający zdobyte umiejętności, a tym samym uprawniający do gry na polach golfowych w całej Polsce i do udziału w turniejach dla początkujących. Jednak jej otrzymanie nie jest równoznaczne z koniecznością zapisania się do klubu.

Event jak zwykle rozpoczną porannym śniadaniem golfiści. W turnieju udział wezmą najlepsi polscy golfiści, celebryci, sportowcy, jak i zwycięzcy wspomnianych turniejów eliminacyjnych. Jednak punktem kulminacyjnym w programie tegorocznego Silesia Business & Life Golf Cup będzie godzina dwunasta w południe, wtedy bowiem rozpocznie się oficjalny event i szereg kulturalnych, rozrywkowo-biznesowych i kulinarnych atrakcji. W związku z tym, że dla organizatorów promocja turnieju jest bardzo ważna, co roku tym wydarzeniem interesują się media ogólnopolskie i regionalne.

Tegoroczną gwiazdą wieczoru podczas Golf Cup będzie Cezary Pazura, który w minionych edycjach turnieju dwukrotnie uczestniczył. Na scenie pojawi się również Kasia Popowska i Marcin Kindla. Nieodzownym elementem tego eventu jest wystawa Andrzeja Styrny, człowieka od dawna pochłoniętego pasją tworzenia w nurcie surrealistycznym.

A więc skorzystamy z zaproszenia i pokażemy Wam jakość wydarzenia w najlepszym fotoreportażu!

Zobaczcie nasze ujęcia z innego turnieju, w którym również brali udział obecni w najbliższą sobotę Mariusz Czerkawski, Tomasz Iwan, Klaudiusz Sevkovic oraz Mateusz Ligocki:

IMG_9023

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed