Runmageddon Rekrut: Stolica Polski obudzi się w najbliższy weekend!!!

Runmageddon na półmetku 2015 roku

W najbliższy weekend 18-19 lipca na warszawskim Torze Służewiec odbędzie się kolejna edycja Runmageddonu, największego w Polsce cyklu biegów z przeszkodami. Rekordowa liczba prawie 3000 uczestników zmierzy się z najkrótszą wersją tego biegu – Rekrutem.

Fot. Aleksandra Bulanowska (2)

Runmageddon bije rekordy popularności w sporcie wyczynowym

Tor Wyścigów Konnych Służewiec w Warszawie przez dwa dni będzie areną największego w Polsce ekstremalnego biegu z przeszkodami rozgrywanego w ramach cyklu Runmageddon. Do startu w edycji Rekrut, która oznacza zmagania z ponad 30 przeszkodami na 6 kilometrowej trasie zgłosiło się prawie 3000 zawodników z całej Polski! Wielu uczestników wystartuje w drużynach – takich ekip będzie około 200. Najliczniejszą drużyną najbliższej edycji Runmageddonu będzie liczący prawie 50 osób team pod nazwą „Bozony Higgsa”. Bardzo liczny będzie również zespół „Nastula Club”, z którym w sobotę o 12:20 na trasę wyruszy znakomity judoka Paweł Nastula. Nadchodząca edycja będzie najbardziej sfeminizowaną edycją w historii Runmageddonu – ponad 30% wszystkich uczestników stanowić będą kobiety!

Zadania dla Rekruta- Ciekawe czy wszyscy odrobili pracę domową?

Postały już naprawdę ostatnie godziny na Wasze przygotowania. Przy konstruowaniu przeszkód najbliższej edycji Runmageddonu organizatorzy znów popisali się wielką wyobraźnią. Na torze pojawi się m.in. znana z poprzednich edycji Runmageddonu dosłownie mrożąca krew w żyłach przeszkoda lodowa, oraz robiąca furorę wśród zawodników przeszkoda – Indiana Jones, w której uczestnicy przelatują na linie zawieszonej nad głębokim wykopem. Będzie także kilka nowości, np. Flybag czyli skok z ponad 6 metrowej wieży na wielką poduszkę, wraki samochodów oraz labirynt z dymem. Przeszkodę mentalną tym razem przygotują autorzy programu „Matura to bzdura”, a odpowiedzi uczestników znajdą się w odcinku specjalnym programu. Nie zabraknie oczywiście żywej przeszkody, którą utworzy drużyna futbolu amerykańskiego, Crusaders Warszawa.

Fot. Aleksandra Bulanowska (5)

„Wszystko wskazuje na to, że w najbliższy weekend w Warszawie ustanowimy kolejny rekord frekwencji podczas biegu ekstremalnego w Polsce. Pokazuje to, że z każdą edycją Runmageddonu coraz więcej osób chce przeżyć coś odbiegającego od codziennych doświadczeń, pobawić się w ekstremalny sposób, ale również sprawdzić granice swoich możliwości. Szczególnie cieszymy się z tego, że na listach startowych znajduje się wielu debiutantów, którzy chcą zmierzyć się ze sobą i dołączyć do grona tych, dla których bieganie przez przeszkody stało się wielką pasją. Serdecznie zapraszam do odwiedzenia Toru Wyścigów na Służewcu w ten weekend. Będzie można zobaczyć zmagania na bardzo ciekawym torze przeszkód w formule Rekrut, podpatrzeć jak z Mini Runmageddonem radzą sobie najmłodsi, obejrzeć rywalizację w Runmageddon Games, pobawić się na symulatorze samochodowym, zagrać w Air Football, a także skorzystać z bogatej oferty Food Trucków. Dochód ze sprzedaży biletów, które kosztują tylko 5 złotych jak zwykle przeznaczymy na cel charytatywny.”

Jaro Bieniecki, prezes Runmageddonu.

Dla spragnionych ostrej rywalizacji organizatorzy przygotowali formułę Runmageddon Games. Zawodnicy będą pokonywać równolegle po torach 200 metrowy odcinek, na którym znajdzie się 10 przeszkód takich jak wysokie ściany, opony do przerzucania, oraz liny. Udział w Runmageddonie Games może wziąć każdy, kto chce się sprawdzić w rywalizacji z innymi zawodnikami. Najszybsi zawodnicy i zawodniczki wezmą udział w niedzielnym finale, który wyłoni zwycięzców. Pula nagród, które trafią do najlepszych wynosi 2000 złotych.

Fot. Aleksandra Bulanowska (6)

W sobotę z Runmageddonem zmierzy się m.in. judoka Paweł Nastula, mistrz olimpijski z Atlanty.

Runmageddon nie tylko dla dorosłych

Z ekstremalnym wyzwaniem mogą się zmierzyć także najmłodsi.

Pociechy do udziału w Mini Runmageddonie można zapisać poprzez stronę internetową lub bezpośrednio na miejscu w strefie KIDS. Na dzieci czeka trasa o długości około 1 km, a na niej 10 odjechanych przeszkód, które sprawią dzieciakom mnóstwo frajdy.

Warto Wiedzieć

Nadchodzący weekend z Runmageddonem będzie ostatnią okazją by wziąć udział w zmaganiach na ekstremalnym torze przeszkód w Warszawie. Kolejne edycje tego biegu odbędą się we wrześniu w Sopocie, na początku października w Myślenicach, a całość zamknie rozegrany 24-25 października Wielki Finał Runmageddonu w Zabrzu.

Wszystkich chętnych do startu w najbliższy weekend odsyłamy na stronę:

www.runmageddon.pl

Uprzedzamy, że pozostało tylko 7% wolnych miejsc! A zatem śpieszcie się…

vfxvxvfxx

 

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed