George Michael: 25 lat kultowego Albumu!

3 września 1990 roku swoją premierę miał jeden z najpopularniejszych albumów George’a Michaela „Listen Without Prejudice Vol. 1.” Ćwierć wieku później album ten wciąż olśniewa i zachwyca fanów artysty z całego świata.

W 1987 roku album „Faith” zmienił George’a Michaela w solową super gwiazdę. Płyta ta sprzedała się na całym świecie w ponad 25 milionach egzemplarzy!

Trzy lata później Artysta ponownie zachwycił fanów i zszokował krytyków – na rynku pojawił się album „Listen Without Prejudice Vol. 1” promowany przez singiel „Freedom! ’90”.

Pamiętacie?

Teledysk do tej piosenki wzbudził sensację, ponieważ nie występował w nim George, lecz znane modelki: Naomi Campbell, Linda Evangelista, Tatjana Patitz, CGM coverhristy Turlington i Cindy Crawford. Artysta nie pojawił się również na okładce albumu – wykorzystano na niej zdjęcie tłumu na plaży Coney Island zrobione w 1940 roku przez legendarnego fotografa Artura „WeeGee” Felliga.

Na albumie „Listen Without Prejudice Vol. 1” znalazły się m.in. hitowe single: Freedom ’90, Praying For Time, Waiting For That Day, Heal The Pain oraz Cowboys & Angels. Płyta ta jest powszechnie uważana za pierwszy album nurtu britpop.

Album „Listen Without Prejudice Vol. 1”  kupiło miliony fanów artysty z całego świata. Znalazł się on na szczycie list przebojów w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych oraz w wielu innych krajach.

Utwory, które znalazły się na płycie  „Listen Without Prejudice Vol. 1”  do dziś wpływają na miliony fanów oraz współczesnych artystów takich, jak m.in.: Justin Timberlake, Beyonce, Adele, Bruno Mars, Sam Smith i Mark Ronson.

„Listen Without Prejudice Vol. 1” to klejnot, który po 25 latach błyszczy dziś jaśniej niż kiedykolwiek!

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed