Reebok ZPump Fusion: Obuwie na każdą nogę?[TEST]

graf1

REEBOK ZPUMP FUSION V66480

Z takim modelem przyszło zmierzyć się na testach, które przygotowałem. Zależało mi na zrobieniu treningu wielopłaszczyznowego, który pokaże praktyczne zastosowanie modelu. Wybrałem się więc na obwodnicę[asfalt] i do parku[rozgrzewka, crossfit, użyteczność technologii PUMP] Postawiłem naprzeciwko siebie asfalt czyli powierzchnię twardą, ustabilizowaną, nie odkształcającą się przy biegu szybkim, odbiciu czy hamowaniu. Nawierzchnia znajdująca się w parku to zdecydowanie grunt niepewny, uginający się, zaskakujący, mokry, nierówny. Biorę na test obuwie, które pokazuje nam zmianę epoki jeśli mowa o tworzeniu butów do biegania.

Obuwie na każdą nogę, ale nie na każdą kieszeń?

Wątpliwe, bo w mojej ocenie za dobre obuwie trzeba zapłacić. Testowałem wiele par obuwia różnych marek i gdy dostałem propozycję od Żyjesz.pl przetestowania kolejnej pary obuwia marki Reebok tylko się uśmiechnąłem, bo trochę już tych par miałem w swojej szafie.  W mojej ocenie model ZPUMP na 2015 rok nie potrzebował aż takiego nakładu finansowego na reklamę by pokazać się w Polsce, bo sam się broni swoją jakością.

graf4

Według opisu producenta model Reebok ZPump Fusion posiada:

  1. TECHNOLOGIA PUMP: rewolucyjna komora, którą wypełniamy powietrzem. Przy każdym kolejnym naciśnięciu specjalnego przycisku powietrze wypełnia puste miejsca wokół stopy, po to, aby buty były lepiej dopasowane do danej stopy i pomagały w jej stabilizacji.
  2. FUSION SLEEVE: materiał wykorzystany w cholewce buta – Fusion Sleeve – łączy ze sobą kluczowe komponenty ZPump Fusion. Lekki, bezszwowy i rozciągliwy w czterech kierunkach stretch gwarantuje responsywność oraz zwiększoną kontrolę i komfort podczas biegu.
  3. PODESZWA ZRATED – podeszwa, w której budowie zastosowano podobną geometrię do tej stosowanej w oponach sportowych o najwyższej przyczepności. Podczas nagłych zmian kierunku buty zapewniają bezkompromisową szybkość i kontrolę nad hamowaniem

Zatem już wiecie dlaczego wypadało żebym obuwie sprawdził na pewnej i niepewnej nawierzchni.

Producent zapewnia o najlepszej jakości i technologii, ale czy…czy technologia jest potrzebna w obuwiu? Malkontenci powiedzą, że kiedyś ludzie biegali boso, że powinno się biegać w butach o bardzo małej amortyzacji, bo nasi przodkowie by powiedzieli, że technologia, którą próbuje się nam teraz serwować niemal na talerzu psuje technikę biegu. Mówi się o tym, że w  butach mało amortyzowanych pracują też mięśnie stopy, że but powinien być twardy a nie miękki, że każdy trening to próba udowodnienia sobie jakim kozakiem jestem, bo życie jest brutalne i w życiu trzeba walczyć bez wsparcia niczego co mogłoby podważyć naszą siłę! Bzdura!!!

graf3

Rozwój świata niejako na nas wymusza motywację do poszukiwania dobrych rozwiązań również w zakresie biegania. Kiedyś ludzie bardzo często mówili o odciskach, o zakupie nieodpowiedniego obuwia i nie tylko chodziło o kobiece obolałe nogi po jednym, drugim czy trzecim weselu. Wracamy do technologii w obuwiu bo bardzo mocny nacisk kładzie się na dopasowanie stopy do obuwia by ta ulokowana perfekcyjnie idealny współpracowała na trasie…

Elastyczność to kolejna informacja zwrotna w Waszą stronę. Spróbujcie, potruchtajcie. Ile czasu będziecie biegać? Zapamiętajcie, czy lepiej czujecie się w bucie bardzo elastycznym czy mniej elastycznym, a będziecie to wiedzieć jeśli zerkniecie na to czy łatwo poddaje się wasza stopa zginaniu, skręcaniu podczas biegu. But elastyczny łatwo zwiniecie w rulonik a chcąc powyginać nieelastyczny musicie już użyć pewnej siły.

I z tej perspektywy model Reeboka mówi do nas: kupcie mnie!

Obuwie jest lekkie[na testy dostałem rozmiar 28.5cm o wadze +-232gram]

Dzięki funkcji the pump, którą pompując z lewej strony obuwia dopasowujemy naszą stopę w bucie i stabilizujemy. Wypróbowałem i zdecydowanie pomaga w biegu. Podczas luźnej przebieżki na 5kilometrów po obwodnicy zauważyłem, że w każdym momencie kontroluje powietrze, które rozłożyłem w bucie wypełniając luki dzięki przyciskom znajdującym się na zewnątrz obuwia.

IMG_3101

Kolejnym krokiem było badanie stabilności podczas startu i hamowania. Podeszwa zaprojektowana z myślą o treningu funkcjonalnym.

Nie miałem problemu na trasie. Nie do końca jestem zadowolony z testów, ponieważ nie padało i nawierzchnia na jakiej się znalazłem była przez kilka tygodni nasłoneczniona co nie powodowało zmian, które mógłbym wykorzystać do atestu.

graf2

Kończąc test wydaje się, że wszystko na co chciałem zwrócić uwagę padło! Zdecydowanie polecam obuwie do codziennych treningów każdemu kto chce mieć przekonanie że stopa idealnie ułoży się w bucie, a funkcje pozwolą na jej ustabilizowanie w najlepszej jakości.

TESTER

Paweł Woszczyński- biegam bo lubię, lubię gdy biegam…Jeśli znajomi próbują się ze mną skontaktować, wiedzą, że w pewnych godzinach jest to po prostu niemożliwe, bo….biegam.  Po bułki dla żony też biegam:) Rzadko kiedy się zatrzymuje! Każdy przedstawić się powinien osiągnięciami, a ja napiszę: dobrze trafiliście, bo Wy przecież Żyjesz.pl

Maratończyk[3starty] i szczęśliwe 33 inne trasy[Półmaratony, biegi na 5 i 10km]

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed