Kajetan Kajetanowicz mistrzem Europy! BRAWO

Jest trzecim polskim kierowcą, który sięgnął po ten tytuł, po Sobiesławie Zasadzie (1966, 1967, 1971) i Krzysztofie Hołowczycu (1997). Jadący fordem fiestą R5 razem z pilotem Jarosławem Baranem, wygrał Rajd Akropolu i zdobył tytuł na jedną rundę przed zakończeniem rywalizacji – Rajdem Du Valais w Szwajcarii.
z18922210Q,Kajetan-KajetanowiczPolski kierowca zajmował po sobotnich odcinkach specjalnych drugie miejsce, ustępując o 9,6 s Grekowi Lambrosowi Athanassoulasowi, ale w niedzielę rano wyszedł na prowadzenie. Z powodu fatalnych warunków odwołano trzy ostatnie odcinki specjalne i Kajetanowicz mógł świętować tytuł. Acropolis Rally był jego 100 rajdem i zdecydowanie wielkie ukoronowanie jakże pięknego wyniku!
36-letni Kajetanowicz to czterokrotny mistrz Polski. W rajdowych mistrzostwach Europy ściga się już drugi sezon. W 2014 roku był najszybszym kierowcą na rajdach szutrowych, a w klasyfikacji generalnej był czwarty.
Zobaczcie jak jeździ Mistrz Europy:

Piękny to rok dla polskiego sportu!

Rafał Sonik wygrał Rajd Dakar na quadzie i triumfuje w Pucharze Świata (czwarty raz w karierze), 24-letni Karol Basz został mistrzem świata kartingu, a Krzysztof Hołowczyc w kategorii samochodów zajął trzecie miejsce w Dakarze no i zakończył profesjonalne starty w rajdach cross-country w jakże pięknym stylu. Czekamy na kolejny Dakar z udziałem Polaków. Rajdowych laurów ciągle niedostatek…

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed