KSW 33: Materla vs Khalidov dziś wieczorem [Wiemy ile zarobią na tej gali]

Mamy wrażenie, że nie tylko w środowisku mieszanych sztuk walk atmosfera przed najbardziej oczekiwanym pojedynkiem kończącego się roku nieco przycichła, a przecież już za kilkanaście godzin zarówno Michał Materla jak i Mamed Khalidov wyjdą do ringu. Nie jest tajemnicą, że ten pojedynek to chyba najdłużej i najmocniej negocjowana umowa na polskim rynku MMA.

KSW 33 Materla

Wielka stawka pojedynku

Obaj zawodnicy nie tylko walczą o pas mistrza wagi średniej. W ringu zostawią dużo zdrowia. Na ich konta zaś wpłynie pokaźna suma pieniędzy. Oprócz indywidualnych kontraktów zawodników KSW mówi się nieoficjalnie, że zarówno Michał Materla jak i Mamed Khalidov dostaną po 150 tysięcy złotych za stoczony pojedynek.  Do tego zazwyczaj dochodzą bonifikaty i premie za wygrany pojedynek ustalany między zawodnikiem a jego sponsorami. Federacja KSW również po gali przyznaje swoje premie za najlepsze poddanie, pojedynek… Niestety nadal nie są to wymierne pieniądze w stosunku do puli każdej gali federacji o której już mówi się, że jest najlepsza w Europie. W pierwszej kolejności najwięcej zarabiają właściciele federacji KSW: Martin Lewandowski i Maciej Kawulski oraz Telewizja Polsat. Czeczeński fighter otwarcie przyznaje w wywiadach, że manager Materli bardzo długo ociągał się z podjęciem decyzji o podjęciu rękawicy przez Materlę ponieważ liczył pieniądze. Ojj…my też byśmy dobrze policzyli. W końcu taka walka może się już więcej nie trafić dla Norberta Sawickiego, właściciela Sport Management Team, który ma w swojej stajni ‚Magica’.  Swoją drogą my raczej widzimy w pierwszym starciu obu zawodników remis który będzie z korzyścią dla federacji i zapewne fanów mma, którzy nie od razu dostaną to czego oczekują.

Fani chcą wiedzieć który z zawodników MMA walczy lepiej: Materla czy Khalidov?

Czy bratobójcze pojedynki w historii polskiego mma się sprawdzają? Czy warto je organizować? To pytanie retoryczne. Z punktu widzenia promocji dla danego starcia to zawsze bardzo pożądany kąsek. Sprawdziło się to chociażby przy pojedynku przyjaciół: Rafała Moksa(10-8) i Borysa Mańkowskiego(18-5) podczas KSW 20: Fighting Symphony.

Na wczorajszym ważeniu przed KSW 33 Materla i Khalidov nie szczędzili sobie sympatii i uprzejmości.

Zobaczcie:

Wszyscy zrobili zakładaną wagę przed walkami i zobaczymy 9 pojedynków.

[divider]Warto Wiedzieć[/divider]

A zatem kto jako pierwszy stanie w oktagonie KSW podczas odsłony numer 33[28 listopada 2015]?

1. Waga średnia: Piotr Wawrzyniak (83,4 kg) vs Łukasz Bieńkowski (83,3 kg)

2. Waga piórkowa: Anzor Azhiev (66,1 kg) vs. Vaso Bakocevic (65,6 kg)

3. Waga półśrednia: Kamil Szymuszowski (76,8 kg) vs. David Zawada (76,7 kg)

4. Waga lekka: Łukasz Chlewicki (69,6 kg) vs. Bartłomiej Kurczewski (69,9 kg)

5. Waga musza: Katarzyna Lubońska (56,5 kg) vs. Ariane Lipski (56,8 kg)

6. Waga średnia: Aziz Karaoglu (83,5 kg) vs. Maiquel Falcao (83,7 kg)

7. Walka o pas w wadze piórkowej: Artur Sowiński (66 kg) vs. Kleber Koike Erbst (65,7 kg)

8. Walka o pas w wadze ciężkiej: Karol Bedorf (116,7 kg) vs Michał Kita (104,4 kg)

9. Walka o pas w wadze średniej: Michał Materla (84 kg) vs Mamed Khalidov (83,9 kg)

Parę słów o innych pojedynkach z sobotniej karty walk

W TAURON Arenie Kraków o pas wagi ciężkiej KSW powalczą Karol Bedorf (12-2, 3 KO, 3 Sub) z Michałem Kitą (16-7, 9 KO 5 Sub), a w arcyciekawym starciu królów nokautu Maiquel Falcao (35-7, 24 KO, 6 Sub) skrzyżuje rękawice z Azizem Karaoglu (8-6, 7 KO, 1 Sub). Natomiast w pierwszym w historii pojedynku o pas KSW w kategorii piórkowej Artur Sowiński (15-7-2, 6 KO, 6 Sub) podejmie wielkie odkrycie tego roku Klebera Koike Erbsta (18-3-1, 2 KO, 15 Sub).

Gdzie można oglądać galę KSW 33?

KSW33-28_listopada_605x200_3d5e9aad67.jpeg.605x200_q90_crop

Większość z nas zapewne obejrzy ją w pubach i restauracjach, które wykupują na ten wieczór transmisję z gali.

Można ją również wykupić samemu w systemie PPV  w Polsacie Cyfrowym, u innych operatorów cyfrowych oraz w Internecie na www.KSWTV.com oraz www.IPLA.tv.

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed

Shares