Paprocki & Brzozowski Wiosna-Lato 2016

Wczoraj skorzystaliśmy z zaproszenia na pokaz mody duetu polskich projektantów Paprocki&Brzozowski i obejrzeliśmy ich najnowszą kolekcję na Wiosnę i Lato 2016.

Odważna kolekcja z renesansem w tle

Piękne kobiety w odważnych kreacjach z najszlachetniejszych tkanin. Żakard, jedwab, skóra, szyfon, żorżeta oraz bardzo odważne kobiece fasony. Projektanci stawiają na kontrasty, prezentując romantykę w oryginalnej oprawie. W kolekcji nie zabrakło ulubionych detali projektantów, wpisujących się w kanon marki paprocki&brzozowski – metalowych błyszczących zamków, przezroczystości, szarf, koronkowych zdobień i zmysłowych rozcięć. A teraz raz jeszcze wróćcie do naszej galerii i postarajcie się ocenić kreacje i znaleźć swój ulubiony krój.

Brzmi zachęcająco?!

Wnętrza Arkad dostarczyły niepowtarzalnego klimatu, w którym osadzili wybieg i przechadzające się po nim modelki. Projektanci reinterpretują przesadne zdobienia i formy z XV wieku, osadzając je w aktualnych trendach.

Od jakiegoś czasu prześladował nas pewien renesansowy obraz. Najpierw zobaczyliśmy go w paryskim Luwrze, kilka miesięcy później ponownie w Mediolanie w Palazzo Reale. Potraktowaliśmy te spotkania z obrazem jako znak. A mowa tu o obrazie Leonarda  Da Vinci „La Belle Ferronière”, przedstawiającym Lucrezię Crivelli – kochankę Ludovica Sforzy. 63 x 45 to jego wymiary. Postanowiliśmy więc odnieść się w naszej najnowszej kolekcji do tak odległej od naszej współczesnej estetyki epoki renesansu i spróbować z nią zaeksperymentować dzisiaj. Chodziło nam o uchwycenie pewnego klimatu, o romantykę, o ducha renesansu. Oczywiście inspiracja jest tylko punktem wyjścia. Nie traktujemy jej dosłownie. XV-wieczny renesans był bardzo teatralny. My tworzymy ubrania dla współczesnych kobiet, nie zaś historyczne kostiumy sprzed wieków. Stawiamy na kobiece fasony i seksowny look pełen kontrastów. Taką modę lubimy najbardzie

Marcin Paprocki i Mariusz Brzozowski

Powiększona kolekcja marki

Kolekcja, którą wczoraj obejrzeliśmy w warszawskich Arkadach Kubickiego poniekąd miała swoją premierę 8 września w Nowym Jorku podczas Polskiego Tygodnia Mody zorganizowanego przez Polish American Fashion Foundation – PAFF. W USA projektanci zaprezentowali jednak tylko pierwszą część kolekcji, której druga część premierowo została pokazana w Warszawie. W sumie podczas warszawskiego pokazu projektanci zaprezentowali 60 sylwetek, w tym 30 całkiem nowych looków.

[divider]Warto Wiedzieć[/divider]

Czy to już wszystkie pokazy tej jesieni? Nic podobnego. Czekamy jeszcze na kilka wydarzeń, które z pewnością obejrzycie w najpiękniejszej relacji w naszym dziale Urody do którego bardzo serdecznie zapraszamy.

Polub Nas:

https://www.facebook.com/zyjeszpl

https://instagram.com/zyjeszpl

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed

Shares