Days of Poland: Polski festiwal w stolicy Wielkiej Brytanii!

1 maja w Potters Field Park odbędzie się kolejna edycja festiwalu “Days of Poland”.

Festiwal Days of Poland odbywa się zawsze w maju, obok ratusza Burmistrza Londynu w  malowniczo położonym Potters Field Park przy słynnym moście Tower Bridge.

Days of Poland: Polski festiwal w stolicy Wielkiej Brytanii!

10690093_313311452207038_1275208143803932779_n

W niedziele 1 Maja w samym sercu Londynu na wszystkich chętnych będzie czekać moc atrakcji zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci m.in. konkursy z nagrodami przeprowadzane przez sponsorów i patronów medialnych. Na głodnych i spragnionych będzie czekać tradycyjna polska kuchnia.

“Bardzo się cieszymy że możemy już po raz trzeci zaprezentować Brytyjczykom oraz osobom odwiedzającym Londyn polskie tradycyjne tańce ludowe oraz wyśmienitą kuchnie polską. Nasz festiwal z roku na rok staje się coraz bardziej popularniejszy, w planach na przyszły rok mamy przeniesienie festiwalu do większego parku znajdującego się w Centrum Londynu który pomieści ponad 50 000 osób.”

Ewelina Krzysztofik, Organizator

Na festiwalowej scenie zobaczymy zespoły folklorystyczne Mazury, Orlęta oraz Karolinka, w różnych grupach wiekowych które jak co roku muzyką, strojami i tańcem zatrzymują przechodniów i turystów budząc wielkie zainteresowanie oraz porywając do tańca festiwalową publiczność. Gwiazda wieczoru będzie legenda polskiej muzyki zespól Lombard.

Zespół Orlęta pod okiem Pani Barbary Klimas zaprezentują zabawne i fascynujące inscenizacje polskiego folkloru, pełne tańca, śpiewu i flirtu. Orlęta są wieloletnim amatorskim zespołem polskiej pieśni i tańca folklorystycznego. Chętnie przyjmują do zespołu nowych członków, nawet początkujących. Potters Field Park cieszy się z kolejnego spotkania z zespołem Karolinka. Zespół Jolanty Kuterby prezentuje jak co roku niesamowitą atmosferę i urok polskiego folkloru, pieśni i tańca przy udziale ponad 70 utalentowanych wykonawców.

Nie mniej emocji dostarczy grupa Mazury YMCA która w zeszłorocznej edycji oczarowała zgromadzonych swoimi talentami. Piosenki rozbawiają gości swoim humorem, a fantastyczna choreografia urzeka widzów.

Martin Fitch muzyk, dobrze znany z programu „Jaka to melodia?” poprowadzi festiwal oraz zaśpiewa kilka dobrze znanych piosenek.

Warto Wiedzieć!

Wstęp na festiwal jest bezpłatny. Szczegóły dotyczące wzięcia udziału oraz informacje o festiwalu można śledzić tutaj
Organizatorem wydarzenia jest polska agencja public relations z siedzibą w Londynie, specjalizująca się w tworzeniu kompletnej strategii obecności firm oraz marek w mediach.
Więcej informacji o agencji znajdziecie na stronie www.2sisterspr.com

Obserwuj Nas na Instagramie i Facebooku Żyjesz.pl. Oglądaj na Snapchacie Zyjeszpl

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed