Katarzyna Pawłowska mistrzynią świata w wyścigu punktowym[Sukces Polki]

Katarzyna Pawłowska po raz trzeci została mistrzynią świata! Polka triumfowała w wyścigu punktowym podczas MŚ w kolarstwie torowym rozgrywanym w Anglii[Londyn].

Poprzednio znaczące sukcesy odnosiła w 2012 i 2013 roku.

Katarzyna Pawłowska mistrzynią świata!

W sobotę zawodniczka holenderskiej grupy Boels-Dolmans o punkt wyprzedziła dwie rywalki: Kanadyjkę Jasmin Glaesser oraz Kubankę Arlenis Sierrę.

Wyścig punktowy nie jest konkurencją olimpijską, ale można to sportowo obejść. Jak?

26-letnia kolarka w piątek w Londynie razem z koleżankami wywalczyła kwalifikację do Rio w wyścigu drużynowym na 4 km na dochodzenie.

Po raz pierwszy w historii torowych mistrzostw świata zdarzyło się tak, że polska ekipa zdobyła więcej niż jeden medal co bardzo cieszy. W środę po srebro sięgnęła Małgorzata Wojtyra w wyścigu na 3 km na dochodzenie. Damian Zieliński zajął czwarte miejsce w sprincie. W wyścigach o brązowy medal przegrał z Rosjaninem Denisem Dmitrijewem 0:2. Ostatni taki sukces notował 12 lat temu w Melbourne. To najwyższe do tej pory wyniki w historii startów naszych rodaków w tej zjawiskowej i najbardziej prestiżowej konkurencji torowej.