„Jestem mordercą”: W Katowicach zakończyły się zdjęcia do nowego filmu Macieja Pieprzycy

12 kwietnia w Katowicach zakończyły się zdjęcia do nowego filmu Macieja Pieprzycy pod roboczym tytułem „Jestem mordercą”. W rolach głównych wystąpili: Mirosław Haniszewski, Arkadiusz Jakubik, Piotr Adamczyk, Michał Żurawski oraz Agata Kulesza i Magdalena Popławska. Gościnnie wystąpił Krzysztof Globisz, który tym filmem powraca na ekrany kin.

Jestem Morderca_rez. Maciej Pieprzyca_7

„Jestem mordercą” to thriller psychologiczny inspirowany prawdziwymi wydarzeniami z początku lat 70-tych. Głównym bohaterem filmu jest młody oficer milicji (Mirosław Haniszewski), który po niepowodzeniu dotychczasowego śledztwa, zostaje szefem grupy dochodzeniowej mającej złapać seryjnego zabójcę kobiet.

„Jestem mordercą”: W Katowicach zakończyły się zdjęcia do nowego filmu Macieja Pieprzycy

Kilka ostatnich dni ekipa filmowa spędziła na Śląsku, kręcąc sceny m.in. na Dworcu Głównym w Katowicach, jak również w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim, w Hotelu Silesia, Teatrze im. Stanisława Wyspiańskiego, na katowickim osiedlu Nikiszowiec oraz w Mysłowicach. Wszystkie te miejsca znakomicie oddały atmosferę PRL.

Jestem Morderca_rez. Maciej Pieprzyca_3

Jednym z najbardziej wzruszających momentów podczas trwania zdjęć, było dla całej ekipy pojawienie się na planie Krzysztofa Globisza, który po raz pierwszy po długiej chorobie zgodził się zagrać rolę w filmie fabularnym.

Jestem Morderca_rez. Maciej Pieprzyca_4

Warto Wiedzieć!

Reżyserem i autorem scenariusza „Jestem mordercą” jest obsypany nagrodami za obraz „Chce się żyć” Maciej Pieprzyca (Grand Prix, Nagroda Publiczności i Nagroda Jury Ekumenicznego na World Film Festival w Montrealu 2013, Srebrne Lwy, Nagroda Publiczności i Złoty Klakier na Gdynia Film Festival 2013; Srebrny Hugo na MFF w Chicago 2013; Orzeł 2014 za Najlepszy Scenariusz). Autorem zdjęć jest Paweł Dyllus. Producentkami filmu są Renata Czarnkowska-Listoś („Wszystko, co kocham”) i Maria Gołoś z  RE STUDIO.

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed

Shares