Kwalifikacje Rio 2016: Skład kadry Antigi bez rewolucji!

PSU23241

Francuski szkoleniowiec Stephane Antiga powołał 20 siatkarzy do szerokiej kadry, która będzie się przygotowywać w Spale do olimpijskiego turnieju kwalifikacyjnego w Tokio. Zgrupowanie rozpocznie się 27 kwietnia od badań lekarskich w Warszawie.

Z grupy 20 zawodników sztab trenerski wyłoni „czternastkę” na Memoriał Huberta Jerzego Wagnera (17–-19 maja w Krakowie z udziałem również Belgii, Bułgarii i Serbii) oraz interkontynentalny turniej kwalifikacyjny do igrzysk w Rio de Janeiro, który rozegrany zostanie w Tokio (28 maja– – 5 czerwca, gdzie rywalami będą Australia, Chiny, Francja, Iran, Japonia, Kanada, Wenezuela).

Pierwsza część zgrupowania z udziałem zawodników, którzy zakończą już sezon ligowy, rozpocznie się 27 kwietnia od badań w Warszawie. Kolejni kadrowicze będą do nas dołączać w Spale od początku maja, gdzie będziemy pracować do 14 lub 15 maja. Potem zagramy w Memoriale Huberta Wagnera w Krakowie, a po jego zakończeniu polecimy do Japonii na olimpijskie kwalifikacje

Stephane Antiga, trener Reprezentacji

Kwalifikacje Rio 2016: Skład kadry Antigi bez rewolucji!

Skład kadry Polski na zgrupowanie w Spale:

przyjmujący: Bartosz Bednorz (Indykpol AZS Olsztyn), Rafał Buszek (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Michał Kubiak (Halkbank Ankara), Mateusz Mika (Lotos Trefl Gdańsk), Artur Szalpuk, Wojciech Żaliński (obaj Cerrad Czarni Radom)

atakujący: Jakub Jarosz (Transfer Bydgoszcz), Dawid Konarski (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Bartosz Kurek (Asseco Resovia Rzeszów)

środkowi: Mateusz Bieniek (Effector Kielce), Karol Kłos, Andrzej Wrona (obaj PGE Skra Bełchatów), Marcin Możdżonek (Cuprum Lubin), Piotr Nowakowski (Asseco Resovia Rzeszów), Łukasz Wiśniewski (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

rozgrywający: Fabian Drzyzga (Asseco Resovia Rzeszów), Grzegorz Łomacz (Cuprum Lubin), Paweł Woicki (Indykpol AZS Olsztyn)

libero: Piotr Gacek (Lotos Trefl Gdańsk), Paweł Zatorski (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed

Shares