Mariola Bojarska-Ferenc: SuperForma [Premiera]

;
"SuperForma" - promocja sportowej gry planszowej oraz gry karcianej Marioli Bojarskiej-Ferenc wydanej przez Edipresse Ksiazki, Restauracja Kuznia Kulturalna, Warszawa, 2016.04.26;
fot. Krzysztof Jarosz / EPOKA

Na warszawskim Wilanowie odbyła się długo wyczekiwana premiera sportowej gry planszowej i karcianej Marioli Bojarskiej-Ferenc „SuperForma”.  Na dziennikarzy i zaproszonych gości czekała autorka wraz z prezenterem telewizyjnym, Tomaszem Wolnym, który poprowadził spotkanie. Wieczorną premierę podsumował występ polskiej piosenkarki, Danuty Błażejczyk.

Lubisz biegać? Trenujesz profesjonalnie? Chcesz się sprawdzić? Widzieliście już ogólnopolski kalendarz biegowy 2016? Zapisz się i wystartuj!

; "SuperForma" - promocja sportowej gry planszowej oraz gry karcianej Marioli Bojarskiej-Ferenc wydanej przez Edipresse Ksiazki, Restauracja Kuznia Kulturalna, Warszawa, 2016.04.26; fot. Krzysztof Jarosz / EPOKA

Mariola Bojarska-Ferenc: SuperForma [Premiera]

Autorka od wielu lat zachęca Polaków do bycia fit. Teraz proponuje Wam grę planszową „SuperForma”, która pomoże spędzić aktywnie czas z bliskimi i rodziną i pomoże poprawić swoją kondycję- fizyczną jak również psychiczną.

Gra planszowa „SuperForma”

Celem rozgrywki jest jak najszybsze pokonanie pionkiem trasy od startu do mety. Na planszy znajdują się też oznaczone pola – jeśli uczestnik na nich stanie, musi pobrać jedną z 50kart.

40 kart zawiera ćwiczenia, zilustrowane zdjęciami, na których autorka prezentuje, jak je poprawnie wykonać. Natomiast 10 kart stanowi tzw. „koła ratunkowe” uprawniające do zrezygnowania z zadania w razie kłopotów. Po wylosowaniu karty z ćwiczeniami, gracz ma za zadanie je wykonać, podczas gdy pozostali uczestnicy sprawdzają, czy zostało ono wykonane poprawnie. Jeśli tak, ćwiczący przesuwa swój pionek do przodu, a jeśli nie- musi się cofnąć.

Na uczestników czekają zadania o różnych stopniach trudności: łatwym, średnim i trudnym i bardzo trudnym. Są to ćwiczenia uruchamiające całe ciało, bez względu na wiek i płeć. m.in na mięśnie brzucha i grzbietu. wzmacniające nogi, kształtujące pośladki czy ręce, a także rozciągające.

Gra karciana „SuperForma”

Na graczy czekają 24 karty z różnymi zadaniami, takimi jak: wymachy nóg, pozycja drzewa, nożyce, rozciąganie grzbietu. Wszystkie zilustrowane są zdjęciami, na których Mariola Bojarska- Ferenc prezentuje jak poprawnie wykonać dane ćwiczenie.

Celem graczy jest zebranie jak największej liczby kart z jednej grupy ćwiczeniowej. Różne układy kart są odpowiednio punktowane. Można ‚pasować’ czyli zrezygnować z  gry, podbijać stawkę, wymieniać i odkrywać karty. Zwycięzca w nagrodę wskazuje osobę, która ma zaprezentować ćwiczenia z jego wygranych kart. Gracze częściowo zdani są na przychylność losu, a z drugiej strony mają możliwość wprowadzenia przeciwnika w błąd. Okazuje się, że oprócz treningu całego ciała, może się też przydać ćwiczenie pokerowej twarzy.

Można nauczyć się dodatkowo sześciu form ruchu: joga fit, pilates, tabata, stretching, ćwiczenia z obciążeniem lub te zapobiegające bólom kręgosłupa.

Warto Wiedzieć!

Autorka: Mariola Bojarska-Ferenc

Wydawnictwo Edipresse

Gra planszowa „SuperForma”: 59,90zł

Gra karciana „SuperForma”:39,90zł

Gra jest dla osób od lat 10 do 100.

Dostępne w największych punktach sprzedaży!

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed