„Ruszamy Polskę z kanapy”: Wyjdź z domu i trenuj!

_PIO1405

W sobotę 16 kwietnia startuje akcja społeczna „Ruszamy Polskę z Kanapy”, której celem jest zachęcenie Polaków do podjęcia aktywności fizycznej. Przez 2 tygodnie w 12 miastach w całym kraju (Warszawa, Kraków, Poznań, Gdańsk, Wrocław, Katowice, Toruń, Rzeszów, Jaworzno, Szczecin, Szczyrk, Zgorzelec) na wolnym powietrzu będą odbywać się bezpłatne lekkie treningi ogólnorozwojowe BOOT CAMP w formule „Pierwszy Krok” dostosowane do potrzeb osób, które chcą zacząć się ruszać, ale podjęcie aktywności utrudnia im brak kondycji czy nadwaga.

Według ustaleń TNS Polska niemal jedna trzecia Polaków nie podejmuje żadnej aktywności sportowej. Najczęściej problem ten dotyczy osób powyżej 30. roku życia, które niechęć do uprawiania sportu argumentują przede wszystkim brakiem czasu, motywacji oraz chorobami. Brak aktywności osób w średnim wieku przekłada się na to, że sportowo nieaktywna pozostaje niemal co druga osoba w wieku przedemerytalnym lub emerytalnym.

Lubisz biegać? Trenujesz profesjonalnie? Chcesz się sprawdzić?

Widzieliście już ogólnopolski kalendarz biegowy 2016? Zapisz się i wystartuj!

 „Ruszamy Polskę z kanapy”: Wyjdź z domu i trenuj!

Z opublikowanego w 2013 roku raportu Eurobarometer wynika, że znacznie aktywniejsi fizycznie od Polaków są Czesi, Niemcy, Austriacy i Węgrzy, nie mówiąc już o mieszkańcach krajów skandynawskich, w których sport jest niezwykle popularny.
Niechęć do uprawiania sportu przekłada się niestety na tempo, w jakim tyją Polacy.

Tygodnik medyczny „Lancet” właśnie podał, że w Polsce żyje prawie 8mln otyłych osób, z których 3,6 mln stanowią mężczyźni, a 4,3mln to kobiety. Niepokojąco brzmią prognozy, z których wynika, że w 2025 roku w naszym kraju otyłość może dotknąć ponad jedną czwartą kobiet i niemal co trzeciego mężczyznę. Taki scenariusz jest bardzo realny, jeśli Polacy nie zmienią swoich nawyków żywieniowych i nie zaczną uprawiać sportu.

„Organizując akcję „Ruszamy Polskę z Kanapy” chcemy zachęcić Polaków do podjęcia aktywności fizycznej. Ruch to przecież najlepszy lek dla naszego serca, stawów i głowy. Zapobiega chorobom i chroni nas przed konsekwencjami siedzącego trybu życia, niezdrowej diety czy stresu. Poza tym dodaje nam energii, witalności i siły. Na podjęcie aktywności fizycznej nigdy nie jest za późno, dlatego do udziału w naszych zajęciach zapraszamy wszystkich, niezależnie od wieku czy stopnia sprawności sportowej. Mamy nadzieję, że dzięki naszej akcji wiele osób wstanie z kanapy, porusza się na wolnym powietrzu, lub zagra ze znajomymi w piłkę na hali. Poza tym przyszła wiosna, przyroda wokół nas budzi się do życia, więc czy może być lepszy moment na to, aby wstać z kanapy?” 

Karolina Osuch inicjatorka treningów BOOT CAMP w Polsce.

Poziom wszystkich zajęć sportowych w ramach tegorocznej akcji „Ruszamy Polskę z kanapy” zostanie dostosowany do potrzeb i możliwości osób rozpoczynających aktywność fizyczną. Trenerzy BOOT CAMP Polska opracowali m.in. specjalny program ćwiczeń dla osób, które dopiero co wstały z kanapy. Organizatorzy liczą, że udział w zajęciach pozwoli zaszczepić w nich sportowego bakcyla i przekonać do prowadzenia zdrowego trybu życia. Do przyłączenia się do akcji zapraszają również osoby aktywne fizyczne, które będą miały okazję dzielić się sportową pasją i zarażać swoim entuzjazmem uczestników zajęć.
„Chcemy pomóc uczestnikom akcji w wykonaniu pierwszego kroku na drodze do lepszego zdrowia i bardziej komfortowego życia. Nasz przekaz jest jasny i czytelny: przyjdź do parku, złap wiosenne słońce, pooddychaj świeżym powietrzem i poruszaj się z nami!

Przygotowaliśmy autorski program zajęć BOOT CAMP w formule „Pierwszy Krok” obejmujący lekkie ćwiczenia z zakresu jogi, pilatesu, czy stretchingu, których celem jest m.in. wzmacnianie brzucha, i kręgosłupa. Każdy uczestnik akcji szybko przekona się o tym, jak bardzo korzystny wpływ na jego ciało ma ruch. Nie zabraknie gier i zabaw, dzięki którym 60 minutowe zajęcia miną błyskawicznie. Ćwiczymy wspólnie i nawzajem się motywujemy.”

Tomasz Horecki, trener w BOOT CAMP Polska i koordynator akcji „Ruszamy Polskę z Kanapy”.

Ruszamy Polskę z kanapy

Na darmowe treningi prowadzone są zapisy, nawet do 15 minut przed rozpoczęciem zajęć. Zarejestrować się można również osobiście przychodząc bezpośrednio na miejsce w danej lokalizacji. Szczegółowe informacje na temat akcji wraz z harmonogramem bezpłatnych treningów znajdują się na stronie akcji www.ruszamypolskezkanapy.pl na której dostępny jest również harmonogram oraz lokalizacje treningów.

_PIO0915

Do popularyzowania idei stojących za akcją „Ruszamy Polskę z Kanapy” organizatorzy wykorzystają również media społecznościowe. W serwisie Facebook zostało już utworzone wydarzenie, do którego dołączają zainteresowani treningami, osoby już aktywne fizycznie oraz osoby popierające akcję. Wśród członków tej grupy przez całe 2 tygodnie będą prowadzone konkursy z atrakcyjnymi nagrodami w postaci m.in. zegarka sportowego, czy vouchera na wczasy o wartości 1000 zł.

Obserwuj Żyjesz.pl na Facebooku i Instagramie. Oglądaj na Snapchacie Zyjeszpl

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed