Wings For Life World Run 2016: Bartosz Olszewski drugi na świecie [Zobacz ile przebiegł]

bartosz-olszewski-wings-for-life-world-run1

Warszawski biegacz w ubiegłym roku wygrał polską edycję Wings For Life World Run 2015 i dzięki temu zyskał możliwość wybrania sobie startu podczas tej imprezy w dowolnym miejscu na świecie.

Lubisz biegać? Trenujesz profesjonalnie? Chcesz się sprawdzić? Widzieliście już ogólnopolski kalendarz biegowy 2016? Zapisz się i wystartuj!

Wings For Life World Run 2016: Bartosz Olszewski drugi na świecie [Zobacz ile przebiegł]

fot. Wings For Life World Run 2016

Bartosz na tegoroczny start wybrał Niagara Falls w Kanadzie i sprawę rywalizacji stawiał jasno: Cel na start w Kanadzie jest jeden: wygrana. Ciekawe czy spodziewał się, że zrobi przy okazji drugi wynik na świecie  Wings For Life World Run 2016 podwyższając ilość przebiegniętych kilometrów w stosunku do roku ubiegłego aż o 8 kilometrów i 900metrów osiągając łączny dystans 82kilometrów i 400metrów. W Australii bieg wygrała Polka Dominika Stelmach. Zajęła 7. miejsce wśród kobiet na świecie, pokonując dystans 53 kilometrów i 540 metrów.

W polskiej tegorocznej edycji w której wystartowało około 4 tysięcy biegaczy najmocniejszy okazał się Tomasz Walerowicz, który przebiegł 71 km i 120metrów. Wśród pań najlepsza była Agnieszka Janasiak, która nie dała się wyprzedzić Adamowi Małyszowi przez 39kilometrów i 920 metrów.

fot. Wings For Life World Run 2016 Poznań Malta

Mamy również swój akcent w edycji holenderskiej tegorocznego biegu WFLWorldRun 2016.  W Holandii najlepsza była Diana Golek z Polski. Pokonała dystans 38 kilometrów i 91 metrów. Bardzo się cieszymy z waszych sukcesów i gratulujemy:)

Pierwszy na świecie był Giorgio Calcaterra, który startował we Włoszech. Przebiegł on 88 kilometrów i 300 metrów.

Warto Wiedzieć!

Wings For Life to światowy bieg, o unikalnej formule sportowej, którego celem jest zbieranie funduszy na badania nad urazami rdzenia kręgowego. To jedyny bieg na Ziemi, w którym nie ma tradycyjnej linii mety, a zastępują ją samochody pościgowe.

Obserwuj Żyjesz.pl na Facebooku i Instagramie. Oglądaj na Snapchacie Zyjeszpl

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed

Shares