26. Bieg Powstania Warszawskiego: Jutro ruszają zapisy [Mapa biegu]

4

W tym roku Bieg Powstania Warszawskiego organizowany będzie tylko na dystansie 10 km /dotychczas był przeprowadzany na dystansie 5-ciu i 10-ciu kilometrów/. Bieg uchodzi za „Najbardziej klimatyczny w Polsce”.

26. Bieg Powstania Warszawskiego: Jutro ruszają zapisy [Mapa biegu]

rewers

Zapisy na 26.Bieg Powstania Warszawskiego oraz na 3. Bieg Zdobycia PAST-y rozpoczynają w nocy z 1 na 2 lipca 2016 dokładnie o godzinie 00:01

26. Bieg Powstania Warszawskiego odbędzie się na dystansie 10000 metrów. Limit czasu w 26. Biegu Powstania Warszawskiego wynosi 2 godziny. O ile nie nastąpi wcześniejsze zamknięcie list startowych i zakończenie zapisów, opłata startowa za udział w biegu wynosi:
· od dnia 2 lipca do dnia 17 lipca włącznie – 50 zł za pakiet
· w dniach od 18 lipca do 23 lipca – 60 zł.
Opłata raz uiszczona nie podlega zwrotowi. Zakończenie zapisów spowodowane przekroczeniem limitu uczestników powoduje obligatoryjne wstrzymanie dokonywania opłat. Dokonanie opłaty w tej sytuacji powoduje obligatoryjny brak jej zwrotu. Z opłaty startowej w biegu zwolnione są osoby z rocznika 1946 i starsze.Trasa posiada atest PZLA.

Trasa przebiega ulicami: Bonifraterską do ul. Miodowej, Krakowskiego Przedmieścia i Karowej, następnie skręt w ul. Dobrą, Lipową do Browarnej, Topiel i Kruczkowskiego. Po skręcie w Ludną do ul. Czerniakowskiej, a następnie ul. Wilanowską do Wioślarskiej, Wybrzeżem Kościuszkowskim /w tym tunelem/ do ul. Krajewskiego, Zakroczymskiej i mety na ul. Konwiktorskiej. Uczestnicy biegną ulicami asfaltowymi, w żadnym miejscu nie wkraczają na chodniki. Niedopuszczalne jest skracanie trasy biegu pod rygorem dyskwalifikacji.

UWAGA: Progi spowalniające na ul. Czerniakowskiej oraz Wilanowskiej. Trasa będzie oznaczona znakami pionowymi co 1000 metrów. Na mecie będą się znajdować stanowiska wydawania wody, medali i cateringu. Przy ul. Czerniakowskiej dla zawodników zorganizowany będzie punkt z wodą. Bieg Zdobycia PAST-y będzie polegał na wbiegnięciu po schodach na przedostatnie piętro. Do pokonania będzie 9 pięter historycznego budynku. Wysokość pięter i schodów jest różna. Poszczególne piętra dodatkowo przedzielone są półpiętrami.

Bo liczy się historia naszego kraju…

Trasa biegu poprowadzi w rejonach, w których były prowadzone najbardziej spektakularne walki powstańcze. W kilku punktach zainscenizowane będą, przez Grupę Rekonstrukcji Historycznej „Radosław”, sceny z Powstania Warszawskiego. Gośćmi honorowymi Biegu będą kombatanci – powstańcy warszawscy, a kulminacyjny odcinek przed metą oświetlony będzie płonącymi zniczami. Ponadto wszyscy biegacze pokonują trasę z biało-czerwonymi opaskami na ramieniu i znakiem Polski Walczącej, oddając Hołd tym samym wszystkim uczestnikom tamtych wydarzeń.

Wolontariat potrzebny od zaraz!

Zarówno opaski jak i dedykowane dla tej imprezy medale otrzymają wolontariusze wspomagający nasze wysiłki organizacyjne. Ponadto każdy z nich otrzyma koszulkę firmy 4F. Każdy kto chciałbym pomóc przy organizacji tego biegu proszony jest o rejestrację na stronie http://aktywnawarszawa.waw.pl/wolontariat.php lub też możliwość wysłania bezpośredniego zgłoszenia do igajewska@aktywnawarszawa.waw.pl.

Warto Wiedzieć!

Organizator zastrzega sobie prawo zamknięcia listy startowej w momencie przekroczenia limitu 10 000 Uczestników Imprezy, bez uwzględnienia ilości zapisanych w poszczególnych kategoriach.

Organizatorzy  przypominają o regulaminowym obowiązku dokonania wpłaty w ciągu 3 dni roboczych od dnia zapisania się. Proszą również o niedokonywanie wpłat przez osoby, które nie zdążą się zarejestrować. Zgodnie z regulaminem takie wpłaty nie podlegają zwrotowi.

26. Bieg Powstania Warszawskiego

Patronat medialny Żyjesz.pl

awers

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed

Shares