26 Bieg Powstania Warszawskiego za Nami! Wyjątkowe Święto dla biegaczy [Wyniki]

powstanie_warszawskie_bieg_2016_100

10 tysięcy uczestników wystartowało w 26.Biegu Powstania Warszawskiego. Niezwykle patriotyczny bieg na 10km był możliwością oddania hołdu i czci tym, którzy polegli dzielnie walcząc do ostatniej kropli krwi.

Tegoroczna edycja Biegu Powstania Warszawskiego różniła się od poprzednich – tym razem organizatorzy zaproponowali tylko jeden bieg, na 10 km. Dotychczas można było również zmierzyć się z dystansem o połowę krótszym. Drugą ważną zmianą była trasa. Tym razem uczestnicy pobiegli nie dwa pięciokilometrowe kółka, a jedno – sama trasa rozciągnęła się mocno na południe.

Uczestnikom na starcie towarzyszyli powstańcy, którzy pojawili się także na mecie – by wręczyć zawodnikom nagrody.

powstanie_warszawskie_bieg_2016_260

Trasa biegu została wytyczona tak, aby zawodnicy przebiegali przez miejsca walk, obok pomników i tablic upamiętniających ważne dla powstania miejsca. Część trasy jest też sporym fragmentem szlaku bojowego żołnierzy Zgrupowania „Radosław”. Biegnąć przy wiaduktach, mostach, tunelach można było poczuć atmosferę tamtych dni, spotkać się z żołnierzami, posłuchać odgłosów wojennych.

Trasa został wybrana nieprzypadkowo

Zawodnicy wystartowali z ulicy Bonifraterskiej, a meta znajdowała się na Konwiktorskiej przy stadionie Polonii. Trasa zawodów przebiegała przez Wisłostradę, Wybrzeże Gdańskie, Kościuszkowskie, ulice: Wioślarską, Ludną, Topiel, Dobrą, Krakowskie Przedmieście i Bonifraterską.

powstanie_warszawskie_bieg_2016_40

Na uczestników zawodów i kibiców czekały liczne atrakcje, między innymi pokazy pierwszej pomocy, spotkania z weteranami czy prowadzone przez przewodnika Muzeum Powstania Warszawskiego biegi treningowe z historią w tle. Na mecie biegu nie mogło zabraknąć symbolicznych medali, wody, przekąski w formie bananów no i wielkiej satysfakcji z ukończenia tego jakże wartościowego biegu.

26 Bieg Powstania Warszawskiego za Nami! Wyjątkowe Święto dla biegaczy [Wyniki]

powstanie_warszawskie_bieg_2016_124

W kategorii mężczyzn najszybszy był pochodzący z Mińska Mazowieckiego Maciej Badurek, który przebiegł 10km trasę biegu w 31 minut i 27 sekund.

powstanie_warszawskie_bieg_2016_264

Najszybsza wśród kobiet była pochodząca z Lublińca Karolina Pilarska. Ona zaś dobiegła do mety z czasem 35 minut i 47 sekund.

powstanie_warszawskie_bieg_2016_255

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed

Shares