URBEX: Premiera najnowszego serialu dokumentalnego Red Bull TV [Zobacz]

Abudi Alsagoff, Dubaj 2015 1, fot. KEO FILMS red Bull Content Pool

Już 1 sierpnia premiera na Red Bull TV najnowszego serialu dokumentalnego URBEX.

Urbex to nowy 8-mio odcinkowy serial, który w całości dostępny będzie bezpłatnie już od 1 sierpnia, wyłącznie na platformie internetowej Red Bull TV. Poszczególne epizody przedstawiają historię różnych bohaterów – zwykłych ludzi o niezwykłym hobby.

Serial, od którego nie sposób oderwać wzroku, dokumentuje przeczące prawom grawitacji przygody miejskich eksploratorów z całego świata. Wyjątkowe, zapierające dech w piersiach ujęcia POV realizowane przy pomocy kamer GoPRo oraz nowoczesnych technik montażowych, za sprawą których widzowie docierają do niezbadanych wcześniej lokalizacji i robią pierwsze, śmiałe kroki w stronę tego, co nieznane.

Elaina Hammeken, Dania 2016 fot. Markus Berger Red Bull Content Pool


 

Eksploracja świata to najważniejsza rzecz, jakiej można dokonać, a celem moich działań jest dotarcie do miejsc, które nie są dostępne dla ludzi. Nie mam pewności, czy mi się powiedzie, ale nigdy nie zrezygnuję z podejmowania kolejnych prób.

Oleg Cricket, jeden z najsłynniejszych eksploratorów


W kolejnych odcinkach serialu najodważniejsi i najbardziej charyzmatyczni bohaterowie docierają do niedostępnych miejskich budowli i miejsc. Wśród nich jest m.in. olśniewający drapacz chmur w Dubaju, czy bacznie strzeżony most wiszący wysoko nad Moskwą. Śmiałkowie nie tylko pokazują widzom zdumiewające widoki, niedostępne na co dzień dla ludzkiego oka, ale również dzielą się bardzo osobistymi historiami, które wyjaśniają, w jaki sposób i dlaczego żyją na krawędzi.

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed