Anita Włodarczyk po raz kolejny pobiła rekord świata! Niewiarygodne [Zobacz]

EPA/FRANCK ROBICHON

Anita Włodarczyk nie tylko zaskoczyła w konkursie rzutu młotem w Lotto Memoriale Kamili Skolimowskiej w Warszawie. Polka pobiła własny rekord świata, który ustanowiła na igrzyskach w Rio! 31-letnia zawodniczka w czwartej próbie uzyskała 82,98 m.

Sezon z pewnością jest najlepszym w karierze Polki. Mimo braku konkurencji, ona wciąż jest na tyle zmotywowana i głodna sukcesu, że bije rekord za rekordem. A nie od dziś wiadomo, że to to konkurencja wywołuje u nas taką a nie inną chęć odnoszenia sukcesów i podnosi nam poprzeczkę. Monopol na wygrywanie wydawałoby się nie jest najlepszą drogą, a tu proszę…

Na igrzyskach w Rio szybko zapewniła sobie złoto, a potem poprawiła własny rekord świata. Wówczas Włodarczyk uzyskała wynik 82,29 m. Przy okazji IO zapewniała, że stać ją na dużo więcej, bo czuła rezerwy… i tak też się stało.

Anita Włodarczyk po raz kolejny pobiła rekord świata! Niewiarygodne [Zobacz]

Z misją pobicia najlepszego rezultatu udała się na Lotto Memoriał Kamili Skolimowskiej. Polka rozkręcała się z każdą kolejną próbą, a w czwartym podejściu rzuciła niewiarygodnie. Nasza mistrzyni uzyskała wynik 82,98 m i tym samym poprawiła rekord o blisko 70 centymetrów.

Druga w zawodach Sophie Hitchon przegrała z Włodarczyk o  10 metrów. To pokazuje dominację Polki. Trzecie miejsce zajęła Amerykanka Amber Campbell, a na czwartym sklasyfikowano drugą z naszych reprezentantek Joannę Fiodorow.

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed

Shares