Jerzy Owsiak: TVN współorganizatorem 25 finału WOŚP [Komunikat]

temat25finalu

Pierwszy raz współorganizatorem finału WOŚP nie będzie Telewizja Polska, która była gospodarzem akcji od początku jej istnienia. Jest to kolejny krok w stronę tzw „dobrej zmiany”. W tym roku głównym partnerem medialnym będzie Grupa TVN, która będzie relacjonować 25. Finał WOŚP w swoich kanałach TVN, TVN24 i TTV oraz w serwisie Player.pl.

Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaproponowała Telewizji Polskiej współpracę przy organizacji finału akcji. Nadawca publiczny nie odpowiedział na propozycję.


 

Niestety, nasze pisemne zaproszenie do wspólnego działania póki co nie spotkało się z jakąkolwiek odpowiedzią. Niemniej nasze porozumienie z TVN zakłada, że także inne stacje będą mogły bez ograniczeń włączyć się w najbliższą akcję – zastrzega w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Krzysztof Dobies, rzecznik prasowy WOŚP.


 

Członek zarządu TVN ds. programów informacyjnych Adam Pieczyński na wczorajszej konferencji zadeklarował, że podczas finału WOŚP nadawca będzie współpracować ze wszystkimi mediami działającymi w Polsce.

25. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 15 stycznia 2017 roku. Celem zbiórki będzie ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom.

W ostatnim finale WOŚP zebrała ponad 72 mln 696 tys. 501 zł i jest to rekord zbiórki. Fundacja z roku na rok zbiera większe sumy, tym razem jednak udało się zebrać prawie 20 mln zł więcej niż rok wcześniej (w 2015 r. było to ponad 53 mln zł). W sumie w ciągu 24 lat WOŚP zebrała i przekazała na wsparcie polskiej medycyny ponad 720 mln zł.

Żyjesz.pl również włączy się w pomoc Fundacji WOŚP po raz trzeci

 

 

Źródło: Wirtualne media

 

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed

Shares