Trentino czyli zima we włoskim stylu [Poznaj kurort]

Narciarskie marzenia do spełnienia. Setki kilometrów skąpanych w słońcu tras należą do dwóch wielkich regionów narciarskich – na zachodzie Skirama adamello brenta, a na wschodzie Dolomiti Superski, które zbiegają się na terenie prowincji.

22455

Na obraz tej wyjątkowej, zimowej krainy składają się świetnie przygotowane trasy zjazdowe, nowoczesne, szybkie i bezpieczne wyciągi oraz miejscowości górskie z długimi tradycjami w sportach zimowych.

Na amatorów nart klasycznych i zimowych spacerów czekają liczne trasy biegowe, urozmaicone szlaki turystyczne, przytulne górskie chaty i schroniska, w których można odpocząć i spróbować regionalnych specjałów oraz podziwiać zapierające dech w piersiach widoki.

Trentino czyli zima we włoskim stylu [Poznaj kurort]

Słoneczny klimat, typowo włoski koloryt wiekowych miasteczek oraz wspaniałą, kuszącą bogactwem aromatów regionalną kuchnię i wyborne wina. Otrzymujemy zestaw składników idealny do spędzenia zimowego urlopu marzeń.  A zatem – do zobaczenia w Trentino!

22445

Fly Ski Shuttle. Trentino leży bliżej niż sądzisz

Dojazd  do Trentino, prowincji położonej w północno – wschodniej części Włoch, jest bardzo prosty i wygodny. W zależności od preferencji, wybrać można podróż samolotem (w sezonie zimowym, z lotnisk do głównych stacji narciarskich regionu kursują autobusy) samochodem lub pociągiem.

Fly Ski Shuttle to dostępna od kilku lat usługa umożliwiająca turystom przylatującym do Trentino bezpieczny i szybki transport z lotnisk do głównych stacji narciarskich rozsianych na terenie regionu. Autokary kursują w soboty, niedziele i czwartki, w terminie od grudnia do kwietnia z lotnisk w Weronie, Treviso, Bergamo, Mediolanie i Wenecji. Koszt przejazdu w jedną stronę wynosi 35 euro, w dwie – 60 euro.

Inną opcją dojazdu do stacji jest prywatny transport. Z usługi tej skorzystać mogą osoby podróżujące do Madonna di Campiglio, Val di Fassa i Val di Fiemme.

27832

Na wspomnianych powyżej lotniskach znajdują się wypożyczalnie Hertz, w których, w przystępnych cenach, wynajmiemy samochód (w sezonie wypożyczane są auta z oponami zimowymi). Warunki wypożyczenia samochodu są naprawdę korzystne, bowiem w cenie usługi zawarty jest już pełne ubezpieczenie i assistance na wypadek uszkodzenia lub kradzieży pojazdu.

Kolejną opcją jest dojazd do Trentino własnym samochodem. Do prowincji prowadzi autostrada A 22 Brennero – Modena przecinająca Niemcy, Austrię i Włochy. Dojazd do Trentino z Monachium zajmuje ok. 3,5 godz. (337 km), a z Innsbrucka ok. 2 godz. (176 km). Alternatywnym, choć mniej popularnym sposobem podróży do Trentino jest pociąg. Główne stacje kolejowe prowincji znajdują się w Trento i Rovereto, skąd dalej, w pobliże ośrodków narciarskich, kursują autobusy i koleje podmiejskie. Jeżeli wybieracie się do Val di Sole, najlepiej skorzystać z pociągu Dolomiti Express łączącego Trento z Male i stacją Marilleva 900.

Sezon zimowy pełen możliwości – Trentino w liczbach

29799

Tereny narciarskie w Trentino zajmują powierzchnię odpowiadającą 2600 boiskom piłkarskim. Terytorium prowincji przecina 500 tras obsługiwanych przez 233 wyciągi. Na miłośników narciarstwa klasycznego czeka aż 500 km wytyczonych w bajkowej scenerii Dolomitów tras. Poniżej znajdą Państwo najważniejsze dane statystyczne dotyczące jednego z najpiękniejszych zakątków Włoch.

TRENTINO W LICZBACH

606164 – tyle noclegów wykupili w tym regionie Polacy w sezonie 2014/15

537416 – tyle ludności zamieszkuje w obszarze

26000 – tyle Jeleni zamieszkuje region

91091 – tylu turystów z Polski przyjęło Trentino od listopada 2014 do kwietnia 2015

1507 – tyle hoteli mieści się na terenie kurortu

800 – tyle km tras zjazdowych czeka na fanów zimowego szaleństwa

Z udanych wakacji powinniśmy wrócić zadowoleni, wypoczęci, a przede wszystkim zdrowi. O bezpieczeństwie w górach decyduje nie tylko sprawnie funkcjonująca infrastruktura, dobrze przygotowane i oznakowane trasy, ale również kultura
i ostrożność wszystkich użytkowników stoków.

31152

Ważne, by wśród narciarzy i snowboardzistów panowało przekonanie, że to od nich samych i ich rozważnego zachowania zależy bezpieczeństwo osób wypoczywających na śniegu. W duchu promowania bezpieczeństwa, Trentino i Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa Polskiego Związku Narciarskiego nawiązało w 2005 roku bardzo ciekawą i efektywną – a przede wszystkim – trwającą po dzień dzisiejszy współpracę.

SITN PZN wraz ze 105 licencjonowanymi szkołami narciarskimi jest główną organizacją prowadzącą szkolenia narciarskie w Polsce. W ramach współpracy, Trentino wspiera
i organizuje wspólne konferencje polskich i włoskich instruktorów narciarstwa, w trakcie których Włosi zdobywają informacje na temat preferencji polskich turystów w zakresie aktywnego wypoczynku, podczas gdy polscy instruktorzy czerpią teoretyczną i praktyczną wiedzę dotyczącą metod szkolenia oraz sposobu funkcjonowania stacji narciarskich w jednym z najpiękniejszych regionów alpejskich.

Warto Wiedzieć!!!

29427

Więcej informacji o Trentino znajdziecie tutaj

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed