Damska Strefa Treningu: Under Armour Speedform AMP [TEST]

belkaa

Under Armour Speedform AMP

Glowne

UA Speedform AMP –  Słowem wstępu

10 dni – brzmi jak krótkie wakacje, ale do wakacji czy też ferii zimowych pozostało jeszcze trochę czasu. To jednak wystarczająco dużo czasu, by przebiec kilkadziesiąt kilometrów, powyginać się i przetestować kolejną parę butów z biegowej szafy.

Redakcja Żyjesz.pl podrzuciła mi niespełna dwa tygodnie temu do testu nowość rynkową do treningu od marki Under Armour – model Speedform AMP. Ok, przyznaje się. O testach do zrobienia dowiedziałam się miesiąc temu no i jak zawsze byłam ciekawa jaki model przyjdzie mi ‚ogarnąć’. Na pozór bardzo ładne, ale to naprawdę bardzo, a co w środku???

Wlasciwosci

Under Armour Speedform AMP – O produkcie

Do testu otrzymałam model o rozmiarze 255cm i wadze niespełna 220g. Obuwie jak dla mnie ani nie za lekkie, ani nie za ciężkie. Obuwie spodobało mi się o pierwszego wejrzenia i nie chciałam się rozczarować. Przymierzając model Speedform AMP mogło być różnie, ale nie było. Słowo wygoda, które zazwyczaj jest zarezerwowane dla nielicznych w pozycji butów do biegania, uwiarygodniło się i zdecydowania nakładając obuwie poczułam komfort co znaczy, że myślami już wybiegałam w nich w teren.

Spoglądając na budowę tego obuwia do biegania śmiało można powiedzieć, że to obuwie funkcyjne. Co przez to rozumiem? But spełnia określone zadania np podczas treningu na świeżym powietrzu, treningu na siłowni, w boxie crossfitowym czy na rozciąganiu. Ćwiczenia korekcyjne, stabilizujące, nie narażające naszych stóp, stawów na dyskomfort przy zginaniu. Będą chroniły przed potencjalnymi mikrourazami dzięki zastosowaniu chociażby we wkładce systemu Charged Cushioning odpowiadającego za dopasowanie i komfort, czy też  Micro G, który gwarantuje bardzo dobry poziom amortyzacji i ochrony stawów – energia powstała podczas lądowania stopy przetwarzana jest na energię kolejnego odbicia.

Dla-stopy

Egzamin praktyczny – Trening na świeżym powietrzu – Speedform AMP

Cienki, elastyczny język dopasowujący się do rodzaju stopy, amortyzacja stopy w obuwiu do biegania naprawdę daje poczucie stabilizacji przy podejmowaniu biegu czy też przy początkowym rozciąganiu. Wydaje mi się, że ten model posłuży każdemu, kto szuka sprzętu do biegania z wysokiej półki.

Produkt obudowany bardzo solidnie technologiami, które nie tylko mają za zadanie zmniejszyć ciężar treningu poprzez Twoje odbicie. Osobiście uważam, że w każdej dyscyplinie sportowej do treningu Speedform AMP przyda się jak obuwie multifunkcyjne i bardzo wygodne. Ja je testowałam i nadal testuję w miesiącu listopadzie, ale jestem przekonana, że podczas letniej aury stopa będzie dobrze wentylowana no i z aspektów pozasportowych, ale dla kobiety bardzo ważnych, kolorystyka obuwia zdecydowanie będzie dobrze łączyła się z wielością innych kolorów pozwalając założyć obuwie nie tylko na trening, ale na spacer czy też na sportowe zakupy.

Jeśli chodzi o cenę, obuwie aktualnie jest w bardzo korzystnej i atrakcyjnej cenie około 400zł i z całą odpowiedzialnością za słowo kupuję, polecam wam. Warto je nabyć tutaj

TESTER

Katarzyna Sawicka – aktywna mama, pełna pasji i miłości do przyrody. Lubi sport, ale nie zawodowo. Lubi od czasu do czasu. Kocha dbać o siebie, gdy ma na to czas;) Fanka biegania na dystansie 5km. Po dwóch ciążach sporo się zmienia, ale też dużo zależy od Ciebie. Drugim domem jest fitness club z małą, klimatyczną salką pełną mat do treningu.

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed

Shares