Ennio Morricone wystąpi w Polsce [Znamy datę]

Za jego muzyczno filmowy debiut uznaje się obraz „Faszysta” z 1961 roku. Dziś kompozytor ma w swoim dorobku muzykę do ponad 500 filmów.  Kompozycje jego autorstwa sprzedały się w ponad 70 mln egzemplarzy, a ponad 40 z nich zdobyło najważniejsze światowe nagrody.

W 2007 roku otrzymał Oskara za całokształt twórczości. Przekrój jego twórczości usłyszymy podczas jedynego polskiego koncertu.

Ennio Morricone 6 lutego w Krakowie

Jego dziełem jest muzyka do takich filmów jak „Pewnego razu na Dzikim Zachodzie” i „Dawno temu w Ameryce” Sergio Leone, „Cinema Paradiso” Giuseppe Tornatore, „Nietykalni” Briana De Palmy, „Misja” Rolanda Joffe i „Nienawistna Ósemka” Quentina Tarrantino.

Jako kompozytor i aranżer współpracował z wieloma włoskimi piosenkarzami, a także z takimi gwiazdami jak Paul Anka, Mireille Mathieu i Demis Roussos oraz z zespołem Pet Shop Boys. Skomponował także ścieżkę filmową do dwóch filmów fabularnych o Janie Pawle II, które nakręcił Giacomo Battiatio.

Pracuje niestrudzenie jako dyrygent prowadząc orkiestrę w największych salach koncertowych świata. W Krakowie wystąpi w towarzystwie Narodowej Czeskiej Orkiestry Symfonicznej. „To doskonali i wspaniali muzycy. Są bardzo zdyscyplinowani, podczas pracy z nimi nie mam poczucia zmarnowanego czasu” – podkreśla Ennio Morricone.

Ennio Morricone wystąpi w Polsce

Podczas koncertu w Polsce, publiczność zgromadzona w Tauron Kraków Arena, będzie miała możliwość usłyszeć najpiękniejsze kompozycje autorstwa Ennio Morricone, które jak mówi, wybrał według dwóch kryteriów:

„Pierwsze to utwory, na które publiczność czeka najbardziej, są najpopularniejsze i usłyszenie ich na żywo, sprawi im największą radość. Koncert uzupełniać będą utwory, które nie są zbyt popularne, ale są dla mnie najbardziej interesujące i pragnąłbym, aby stały się ludziom bliższe”

Koncert Ennio Morricone z okazji 60 lat pracy artystycznej to muzyczna uczta, która robi wrażenie nie tylko na fanach muzyki filmowej. Publiczność zatopi się w dźwiękach skomponowanych przez najwybitniejszego kompozytora muzyki filmowej. Usłyszeć je na żywo to niesamowite przeżycie, to także doskonała okazja, aby sprawić komuś wyjątkowy prezent.

Warto Wiedzieć!!!

Bilety do nabycia na stronie eventim.pl .Więcej informacji o tym koncercie znajdziecie w poście wydarzenia tutaj

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed

Kontakt

Kontakt

 

Shares