„Złota Piłka”: Cristiano Ronaldo najlepszym piłkarzem globu[Wyniki]

f460e35ddf9a56ba5795e8021d571614

Reprezentant Portugalii, zawodnik Realu Madryt, Cristiano Ronaldo został najlepszym piłkarzem świata w plebiscycie Złotej Piłki magazynu „France Football”. To jego czwarte trofeum w piłkarskiej karierze.

Od kilku dni w sieci mogliśmy zobaczyć przecieki związane z wynikami w tym plebiscycie. Pokazała się również w sieci okładka „France Football” z Portugalczykiem trzymającym trofeum.

Jakimi wynikami może się pochwalić CR7?

Z Realem Madryt wygrał Ligę Mistrzów, a latem dosłownie prowadził[obok szkoleniowca kierował drużyną, a niektórzy byliby skłonni powiedzieć, że to on rządził] reprezentację Portugalii do zaskakującego mistrzostwa Europy. Polacy byli blisko pokonania tej drużyny na Euro we Francji. Dla „Królewskich” w 39 meczach strzelił 36 goli, dla reprezentacji w 13 spotkaniach zdobył 13 goli. Wydaje się, że to właśnie Euro przesądziło o zwycięstwie CR nad Messim, który indywidualne statystyki ma nieco lepsze od Ronaldo, ale na swoim koncie z drużyną odnotował „tylko” mistrzostwo Hiszpanii.

Robert Lewandowski dopiero na 16 miejscu i dopóki nie trafi do Realu, czy Barcelony wydaje się, że zdobycie „Złotej Piłki” pozostaje w marzeniach.

Zobaczcie jak podsumował Polak wyniki tego Plebiscytu:

Na otarcie łez polskiego napastnika pozostaje plebiscyt FIFA, która odłączyła się od „France Football” i wręczy swoje nagrody w styczniu 2017 roku. Wtedy też swój głos oddadzą trenerzy i kapitanowie Reprezentacji, a nie tylko dziennikarze jak to ma miejsce w tym przypadku.

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed

Shares