Jakub Gierszał: „Variety” docenia Polaka[10 najlepiej rokujących aktorów w Europie]

Jakub Gierszał został doceniony przez „Variety”. Znalazł się na stworzonej przez amerykański tygodnik liście 10 najlepiej zapowiadających się europejskich aktorów, reżyserów i producentów filmowych.

Czy to początek międzynarodowej kariery?

Jakub Gierszał ma 28 lat. Jest jednym z najbardziej cenionych polskich aktorów młodego pokolenia.  W 2012 roku został uhonorowany tytułem Shooting Star (stworzonym przez European Film Promotion w celu promowania młodych i utalentowanych aktorów europejskich), a teraz zauważyli go Amerykanie. Czym Gierszał przekonał do siebie tygodnik „Variety”?

„Variety” zwróciło uwagę na Gierszała w „Pokocie” Agnieszki Holland (na ekranach od 24 lutego) i „Pomiędzy słowami” Urszuli Antoniak (data premiery jeszcze nie jest znana). Doceniło też jego wkład pracy w niemiecko-amerykańską produkcję „Moris z Ameryki” oraz w polskich „Córkach dancingu” czy „Sali samobójców”.

6 lat temu aktor otrzymał jedną z najbardziej prestiżowych polskich nagród  na gali „Złote Kaczki” dla najbardziej obiecującego aktora sezonu 2010\2011. Zobaczcie co wtedy mówił:

Razem z resztą wyróżnionych i docenionych przez tygodnik „Variety” Jakub Gierszał pojawi się na specjalnej gali nadchodzącego Berlinale, Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie.

„Variety” na swojej liście uwzględniło także Mitję Okorna, słoweńskiego reżysera zawodowo związanego z Polską. Okorn na koncie ma duże produkcje takie jak: „Planetę singli” i „Listy do M.”.

77_cross081

Kogo jeszcze wyróżniono?

Wśród wyróżnionych przez „Variety” znaleźli się artyści z Niemiec, Holandii, Włoch, Belgii, Słowenii, Węgier. Oto lista:

Edward Berger (reżyser, Niemcy)
Liv Lisa Fries (aktorka, Niemcy)
Sylvia Hoeks (aktorka, Holandia)
Janine Jackowski (producent, Niemcy)
Gabriele Mainetti (reżyser, Włochy)
Jonas Nay (aktor, Niemcy)
Robin Pront (reżyser, Belgia)
Reka Tenki (aktorka, Węgry)

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed