Mateusz Ligocki: Pyeong Chang 2018 coraz bliżej [Wyniki]

Podczas zawodów snowboardowego Pucharu Świata w niemieckim Feldberg znaczący wynik w kontekście kwalifikacji na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pyeong Chang 2018 osiągnął Reprezentant Polski, Mateusz Ligocki.

Ligocki, plasując się w pierwszej 30-tce zawodników spełnił drugie z trzech rygorystycznych wymogów Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego i Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS.

Co czeka Polaka w dalszej części przygotowań?

SBX World Cup Veysonnaz - Qualifiers SBX 2 - Mateusz Ligocki (POL)
SBX World Cup Veysonnaz – Qualifiers SBX 2 – Mateusz Ligocki (POL)

Trzecim, a zarazem najważniejszym wymogiem jest uplasowanie się na koniec stycznia przyszłego roku w pierwszej 40-tce rankingu olimpijskiego (może na niej być nie więcej niż czterech przedstawicieli z danego kraju). Krakowianin pochodzący z Cieszyna po ostatnich zawodach jest w niej 36. SnowboardCrosss ma za sobą rozegrane 5 z 12-tu zawodów kwalifikacyjnych.

Będę dawał z siebie wszystko aż do końca.

Mateusz Ligocki, Snowboardzista (AZS AWF KRAKÓW)

W walce o Igrzyska po piętach depcze Polakowi kilku groźnych zawodników m.in. 3 Niemców, 3 Szwajcarów, 3 Argentyńczyków, 2 Rosjanie, 2 Czesi,  2 Holendrzy, Hiszpan, Reprezentant Rumuni, Greg, 2 Turcy, Słoweniec i Koreańczyk.

Chcąc zakwalifikować się na 4-te w swojej karierze Zimowe Igrzyska Olimpijskie, Mateusz powinien punktować na każdych kolejnych zawodach.  Najważniejsze będą marcowe Mistrzostwa Świata gdyż w ostatecznym rozrachunku mogą decydować nawet ułamki punktów.

Warto Wiedzieć!!!

Wyniki ostatniego Pucharu Świata możecie sprawdzić tutaj

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed