Artur Boruc zakończył reprezentacyjną karierę [Dziękuję za wszystko!]

W reprezentacji Polski Artur Boruc zadebiutował 13 lat temu w meczu z Irlandią w Bydgoszczy. Już po dwóch kolejnych sezonach stał się kluczowym ogniwem drużyny narodowej, był jej najlepszym zawodnikiem na Mistrzostwach Świata w 2006 roku, swoją świetną dyspozycją zapadł kibicom w pamięć także na Euro 2008. Po 64 spotkaniach w reprezentacji Polski – ostatnim był mecz towarzyski ze Słowenią w listopadzie ubiegłego roku – 37-letni bramkarz zdecydował się zakończyć bogatą karierę z kadrą. Powody tłumaczy we wzruszającym poście na Instagramie.

Chciałbym poinformować wszystkich zainteresowanych, że podjąłem decyzje, którą nosiłem w sobie od pewnego czasu – napisał na swoim Instagramie Artur Boruc, bramkarz AFC Bournemouth żegnając się z reprezentacją Polski. – Mnóstwo emocji przed nami i już teraz w innej roli będę trzymał kciuki za Biało-Czerwonych jeszcze mocniej.

– Ze względu na zdrowie i już „podeszły” wiek oraz konkurencję, która pozwala spać spokojnie. Ze względu na spokój ducha mojego i mojej rodziny, kończę piękną przygodę z Reprezentacją Polski w piłce nożnej – napisał Boruc.

– Dziękuję wszystkim szkoleniowcom z trenerem Adamem Nawałką na czele. Dziękuję kolegom piłkarzom i wszystkim sztabom szkoleniowym z którymi miałem przyjemność współpracować. Dziękuję przyjaciołom, którzy byli ze mnąna dobre i na złe. Dziękuję wszystkim: zarówno tym, którzy trzymali za mnie kciuki, jak i tym niechętnym, którzy napędzali mnie do jeszcze bardziej wytężonej pracy. Dziękuję wszystkim za te kilkanaście lat wzlotów i upadków. Chciałbym skupić się teraz na swoim zdrowiu i pomocy kolegom z AFCB w wywalczeniu celów na ten sezon w Premiership. Dziękuję za wszystko! – napisał.

Z Arturem Borucem nie zapomniał się pożegnać, a bardziej podziękować aktualny trener Reprezentacji Polski, Adam Nawałka

Dziękujemy Arturowi za współpracę i za to, że zawsze był do naszej dyspozycji. Życzymy mu powodzenia w dalszej karierze – powiedział Adam Nawałka, selekcjoner reprezentacji.

Kilka słów również skierował prezes PZPN, Zbigniew Boniek

-Z dużym szacunkiem i zrozumieniem przyjmuję decyzję Artura. Wielka chwała i podziękowania za trzynaście lat w reprezentacji Polski – dodał Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Szacunek u kolegów z Reprezentacji Polski

Nie zapomnieli o Arturze jego główni rywale w polskiej bramce. Na wpis Wojtka Szczęsnego nie trzeba było długo czekać i zdecydowanie podziękował w swoim stylu.

Ważne!!!

Dział sportowy Żyjesz.pl dziękuje Ci Arturze za lata wielkich emocji i pasmo sukcesów, bo niewątpliwie wiele razy dzięki Tobie nasza Reprezentacja wychodziła z opresji. Pamiętamy Mistrzostwa Świata i Mistrzostwa Europy, gdzie byłeś głównym filarem i ostoją drużyny, która w tamtym okresie miała o wiele słabszą linię defensywy. Wielki charakter niósł Ciebie przez te wszystkie lata no i dostarczał zapewne nie mniej pożywki dla kolorowej prasy. My jednak będziemy zawsze podkreślać walory sportowe….zawsze.

Źródło: PZPN\Żyjesz.pl

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed

Shares