Lynsey Addario: „To właśnie robię”- o życiu między wojną i miłością [Recenzja]

Fotoreporterka wojenna Lynsey Addario pisze o tym, jak nieustające poszukiwania prawdy w konfliktach XXI wieku ukształtowały jej życie. Z pasją dokumentuje nierzadko skrajne doświadczenia i złożone losy innych. To nie tylko jej praca, to także powołanie.

Robiła zdjęcia Afgańczykom przed rządami talibów i po ich rządach, fotografowała ofiary wśród ludności cywilnej i rebeliantów wojny w Iraku, spalone wsie i dziesiątki zmarłych w Darfurze. Obnażyła ogrom przemocy stosowanej wobec kobiet w Kongu, opowiedziała mrożącą krew w żyłach historię o tym, jak została porwana w Libii przez zwolenników Kaddafiego. Reporterka obserwuje rebelie i ludzi gotowych na śmierć w imię wolności. Relacjonuje najświeższe wydarzenia, opowiada, jaki los czeka społeczeństwo. Książka „To właśnie robię” jest czymś więcej niż migawkami z życia na linii frontu: pokazuje, jaką cenę ludzie płacą za wojnę.

Chwytająca za serce najmocniej, historia kobiety, która nie tylko poświęciła swoje życie pracy, ale zderzyła się naocznie z ludzkim cierpieniem, niegodziwością zachowując przy tym opanowanie, które było i jest jej potrzebne, kiedyś relacjonując, a teraz wracając do tamtych chwil, wielu zbrojnych konfliktów świata. Addario prezentuje nam niezwykle poruszającą historię kobiety silnej, wrażliwej, skromnej w całej swojej życiowej przygodzie fotoreporterki wojennej.

Dział Kultury Żyjesz.pl

Autor: Lynsey Addario

Tytuł: To właśnie robię

Wydawnictwo: Świat Książki

liczba stron: 376

Premiera: 01.02.2017

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed