Męska Strefa Treningu: Adidas Response + M [TEST]

DSC00327

Lubisz biegać? Trenujesz profesjonalnie? Chcesz się sprawdzić? Testuj buty do biegania z nami…

Premiera modelu Adidas Response +M w Żyjesz.pl

Glowne

Adidas Response + M – TEST

W marcu od killku firm otrzymałem obuwie do testów.  Czekałem z warunkami do testów obuwia do biegania, ale pogoda jak sami wiecie nie rozpieszcza nie tylko biegaczy, ale nas wszystkich wywołując u nas mnóstwo stanów, które zazwyczaj nie mają nic wspólnego z radością. A jednak przyszedł ten dzień…

Zawsze jak dostaje nowe obuwie to robi mi się cieszynka na twarzy. Fajnie jest dostać taki prezent. My biegacze bardzo to lubimy. Staramy się też bardzo dokładnie je sprawdzić. Buty do biegania z roku na rok dostarczają nam nowych biegowych atrakcji i tym samym jesteśmy bogatsi o jakieś odnośniki, gdy przychodzi nam testować różne marki.

Od Żyjesz.pl dotarł do mnie model Adidas Response + M (28.5cm). Wcześniej testowałem Boosty tej marki, a więc obuwie inaczej zbudowane, a jednak coś je łączy. O tym nieco później.

Zgodnie z przeznaczeniem tego modelu, testowałem na różnego typu nawierzchniach asfaltowych, tartanie, powierzchni chodnikowej- kostce, i tych wszystkich nawierzchniach, które pomogły mi odpowiedzieć na pytanie: Jak jest z amortyzacją tego obuwia, przyczepnością, zrywem.

Wlasciwosci

Adidas Response + M – O produkcie

System BOOST, zastosowany w podeszwie pozwala na wytworzenie większej ilości energii podczas każdego odbicia od podłoża. Wpływa to na komfort podczas biegu i lepszą amortyzację stopy. Dodatkowo gumowa podeszwa zewnętrzna STRETCHWEB dodaje elastyczności- czytamy na stronach producenta. Czy tak jest w rzeczywistości?

Ciężko zmierzyć poziom wytwarzania energii podczas wyjścia z progu, ale za każdym razem gdy testuje buty do biegania bardzo mocno zwracam uwagę na system amortyzacji na danej nawierzchni. Inaczej obuwie do biegania zachowuje się na powierzchni śliskiej jednolitej, śliskiej trawiastej czy też na tartanie.I tutaj system BOOST się bardzo dobrze sprawdza.

Ja akurat w Responsach przebiegłem ok 60km po nawierzchni asfaltowej z bardzo zmienną pogodą(deszcz, deszcz ze śniegiem, grad). Obuwie zachowuje się naprawdę bardzo dobrze. Podeszwa bardzo mocno oddziałuje na nawierzchnię zdejmując z biegacza ciężar. Co więcej obuwie po 5 km biegu bardzo komfortowo utrzymuje stopę dzięki czemu można spokojnie pociągnąć bieg dalej nawet do 15-20 km biegu. Otwory wentylacyjne na całej powierzchni buta powinny zapewnić dobrą oddychalność, aby skóra pozostała sucha i tak też jest.

Co do ceny do jakości zdecydowanie warto wydać ponad 400 złotych na ten model obuwia. Wydaje się, że posłużą mi jeszcze bardzo długi czas. Są bardzo wygodne i też bardzo dobrze skrojone. Spokojnie możecie je zarzucić do dresów i wyjść po p…polską wodę mineralną.

Dla stopy

TESTER

Mariusz Mierzwa- biegacz, atleta, tester. W moim bieganiu niemożliwe staje się możliwe. Kiedyś mówiłem, że nie przebiegnę 10km w godzinę. Teraz biegnę luźne 40minut. Nie zawsze mam formę wzorową i nie zawsze jest to najlepszy dzień, ale staram się ją trzymać. No i dobrze się konserwować…

Podglądaj nas na Snapchacie ZYJESZPL oraz na Instagramie Żyjesz.pl – oglądaj Instastory. Najnowsze publikacje i aktualności zawsze znajdziesz na naszym Facebooku Żyjesz.pl

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed

Shares