WFL World Run 2017: Dominika Stelmach i Bartek Olszewski zdeklasowali rywali o kilometry[Brawo]

Wings For Life World Run 2017 przechodzi do pięknej historii, a organizatorzy zapowiedzieli już przyszłoroczną edycję 6 maja 2018 roku. Przy okazji zdradzili, że tegoroczna akcja dostarczyła fundacji 6,8 miliona euro na rzecz badań nad chorobami układu rdzenia kręgowego.

Polacy zwycięzcami WFL World Run 2017

O ile w biegach masowych w Polsce najczęściej widzimy na podium Kenijczyków lub Etiopczyków o tyle Wings For Life World Run od kilku lat pokazuje, że to Polacy stanowią o jego sile i to nie tylko w Polsce.

W tym roku największą sensację( wg organizatorów) i tym samym dużą radość polskim kibicom sprawiła Dominika Stelmach. Wystartowała w Chile i nie dała się wyprzedzić pojazdowi przez 68,2 km biegu, tym samym wygrywając nie tylko w Chile, ale w 24 krajach w których odbywał się bieg o tej samej porze. Jest to też najlepszy wynik kobiecy w historii tego wydarzenia.

Najlepszym Polakiem, który przebiegł ponad 88 km zanim dogonił go samochód, został Bartek Olszewski(Warszawski Biegacz) i tak na dobrą sprawę w rywalizacji biegaczy wygrał pokonując przy tym czterokrotnego triumfatora tego biegu, Gorgio Calcaterra.

Zwycięzcą WFL World Run 2017 został jadący na wózku Aron Anderson, który przejechał 92,1 km. W ubiegłym roku Bartek triumfował w edycji Wings For Life w Niagara Falls w Kanadzie, pokonując 82 km 411 m czyli pobił swój rekord o niecałe 6km biegu.

Warto Wiedzieć!

Polacy wygrali rywalizację WFL World Run 2017 w Wielkiej Brytanii, Polsce, Włoszech i Chile.

Więcej informacji sportowych znajdziesz na naszych kanałach. Zaobserwuj Snapchata ZYJESZPL oraz Facebooka i Instagrama.

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed