Będzie polska edycja Vogue’a. Polska supermodelka ma zostać redaktor naczelną magazynu o modzie [News]

Polska supermodelka zostanie redaktor naczelną polskiej edycji Vogue’a. Małgosia Bela ma zadbać o polską edycję magazynu. Licencję na wydawanie najsłynniejszego na świecie magazynu o modzie kupił Sebastian Kulczyk.

Magazyn wydawany jest w 21 krajach, m.in. w USA, Wielkiej Brytanii, Japonii, Chinach, Francji i we Włoszech. Według informacji magazynu „Flesz”, redaktor naczelną została słynna modelka Małgosia Bela.

Bela pracę modelki rozpoczęła w 1997 w warszawskiej agencji Model Plus. W Paryżu zadebiutowała w 1998 na pokazach: Commes des Garçons, Givenchy i Balenciaga. Następnie podpisała międzynarodowe kontrakty z agencjami modelek w: Londynie, Mediolanie, Nowym Jorku. Prezentowała kolekcje, brała udział w kampaniach reklamowych następujących projektantów oraz domów mody na świecie: Aquascutum, Calvin Klein, Chanel, Chloé, Donna Karan, Giorgio Armani, Givenchy, John Galliano, Marc Jacobs, Max Mara, Stella McCartney, Valentino, Versace oraz Yves Saint Laurent. Pojawiała się również na wybiegach w São Paulo, Wiedniu, Los Angeles, Miami oraz Monachium. Odbyła sesje zdjęciowe dla magazynów mody: „Elle”, „Vogue”, „Harper’s Bazaar”.

Jako aktorka wystąpiła m.in. w filmie „Ono” Małgorzaty Szumowskiej i w filmie „Karol. Człowiek, który został papieżem” jako Hania Tuszyńska.

Magazyn „Vogue” powstał w 1892 roku, ukazał się do tej pory w ponad dwudziestu krajach. Redaktor naczelną pierwotnej, amerykańskiej wersji jest obecnie Anna Wintour

Żródło: Flesz \Żyjesz.pl

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed

Shares